Fotografia - kreatywna, rodzinna zabawa
Podajemy cztery wskazówki, jak robić świetne rodzinne zdjęcia aparatem lub smartfonem. Mamy też kilka propozycji jak zachęcić bliskich do udziału w sesji i fotografowania.
1. Wyjątkowe powitanie - stopy w centrum uwagi
Ręce rodziców ułożone są w taki sposób, że tworzą urocze serce, a w jego środku znajdują się małe stópki nowego członka rodziny. To wyjątkowy sposób na powitanie maluszka na świecie i wysłanie takiej fotografii dziadkom, przyjaciołom lub rodzicom chrzestnym. Takie zdjęcie prezentuje się szczególnie elegancko w czerni i bieli.
Jak to najłatwiej zrobić?
- przykręć aparat do statywu;
- zaprojektuj obiekt w wizjerze;
- ustaw ogniskową na około 50 do 70 milimetrów; użyj drugiego obiektywu na smartfonie - jeśli jest dostępny (często podwójny zoom);
- włącz i uruchom funkcję samowyzwalacza;
- sprawdź rezultat na wyświetlaczu;
- wskazówka: światło nie powinno rzucać zbyt mocnych cieni, dlatego lepiej jest oświetlać je pośrednio lampą lub zapewniać rozproszone światło dzienne przez zasłonę.
Dziadkowie będą bardzo szczęśliwi, gdy niedługo później znajdą w skrzynce pocztowej pisemne pozdrowienie ze zdjęciem. Zacznij i samodzielnie zaprojektuj swoje fotokartki od CEWE.
2. I ... akcja! (wskazówka)
Zdjęcia pokazujące bawiące się i szalejące dzieci oraz rodziców uwieczniają świetnie spędzony wspólnie czas. Fotografie w ruchu skutkują niezliczonymi, świetnymi kadrami, które zmieniają się w najlepsze zdjęcia. W czasie fotografowania warto jednak kierować się kilkoma zasadami.
Niezależnie od tego, czy jest to aparat czy smartfon, kluczem do ostrych zdjęć w ruchu jest jak najkrótszy czas naświetlania. Przede wszystkim wymaga to dużo światła. Takie zdjęcia idealnie wychodzą na zewnątrz, w ogrodzie lub w jasnym pomieszczeniu. Flash teoretycznie też byłby opcją, ale trochę psuje nastrój. Czas ekspozycji powinien wynosić maksymalnie jedną tysięczną sekundy. Jeśli światło nie jest wystarczające: czułość można ręcznie zwiększyć do ISO 25 000, co zapewnia niezbędną rezerwę światła przy krótkich czasach otwarcia migawki.
Wskazówka: możesz wypróbować nietypowe perspektywy - w przypadku tych zdjęć kreatywność jest kluczem do naturalnych, nieupozowanych zdjęć, zarówno pojedynczych, jak i w sesji. indywidualnie i w serii. Fotografie z takiej sesji możesz wydrukować na plakatach lub w małej CEWE FOTOKSIĄŻCE.
3. Zdjęcia z kolorowymi potrawami
Jak zrobić kreatywne, klimatyczne zdjęcie? Jedną ze sztuczek jest świadome akcentowanie kolorów, używanie barwnych przedmiotów. Owoce i warzywa z natury rzucają się w oczy i dlatego idealnie nadają się do odpowiednich aranżacji - z lub bez ludzi na zdjęciu. Na naszym przykładowym zdjęciu nieostre kolorowe warzywa można zobaczyć na pierwszym planie, a plasterki czerwonej papryki i marchewka w rękach dzieci przyciągają wzrok patrzącego do twarzy.
Wyjątkowy pomysł: wykorzystaj sezonowe warzywa i / lub owoce, aby stworzyć ciekawe zdjęcie na każdy miesiąc - zyskasz nie tylko pierwszorzędną dekorację do swojej kuchni, na przykład w formie fotoobrazów, ale także doskonała podstawę do zaprojektowania do nietuzinkowego fotokalendarza.
4. Pokaż szczegóły we właściwym świetle
Czasami małe rzeczy opowiadają wielkie historie. Detal w perfekcyjnej aranżacji z odpowiednim światem może przekazać więcej niż np. panoramiczne zdjęcie. Taka fotografia daje oglądającemu możliwość własnej interpretacji. Przy kontrolowanym użyciu światła główny motyw zostaje podkreślony i uwydatniony. Jak w tym przykładzie, mogą to być dłonie, ale także kwiat, akcesorium, narzędzia, rękodzieła lub cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy.
Wyzwaniem w przypadku tego typu fotografii jest stworzenie odpowiedniej aranżacji i operowaniu światłem. Główny obiekt w świetle musi się dobrze wyróżniać, tak aby inne części obrazu nie znikały w niezróżnicowanej ciemności. Przeprowadź szczegółowe wyszukiwanie w swoim domu i ogrodzie - zdziwisz się, ile motywów go fotografowania znajdziesz. Te specjalne migawki są idealne do tworzenia hexxasów i umieszczania ich w Twoich czterech ścianach.
Życzymy sukcesów w znajdowaniu pięknych motywów i tworzeniu wyjątkowych dzieł sztuki.
Data publikacji: 26.08.2020 r.