Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

CEWE a zrównoważony rozwój

Uwzględniamy zintegrowany wpływ naszych wspólnych wysiłków w trzech wymiarach zrównoważonego rozwoju: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

Nasze działania

Jako lider europejskiego rynku produktów i usług fotograficznych chcemy przyczynić się do stworzenia przyszłości, w której człowiek i natura żyją w harmonii. Wszystkie materiały, których używamy, są wybierane z myślą o długoterminowym zrównoważonym rozwoju.
Społeczność

- organizacja największego konkursu fotograficznego – CEWE Photo Award - wsparcie dla SOS Wiosek Dziecięcych na całym świecie - współpraca z NABU w Europie

Produkcja

- neutralność dla klimatu - rozwiązania w zakresie procesów chemicznych z 89% stopniem odzysku - certyfikowane zarządzanie środowiskowe i systemy zarządzania energią

Grupa CEWE

- ochrona danych i odpowiedzialna digitalizacja - zobowiązanie do redukcji emisji CO2 o 50% w latach 2015 a 2025 - badania i rozwój na rzecz innowacji cyfrowych

Pracownicy

- edukacja, szkolenia i coaching wewnętrzny - kompleksowa opieka zdrowotna - udział w sukcesie firmy poprzez Program Akcji Pracowniczych

Salony

- recykling CEWE Fotokiosków - ekspozycja w salonach CEWE FOTOJOKER - torby z recyklingu na zakupy oferowane Klientom

Ponowne zalesianie i ochrona lasów

Zintegrowaliśmy skuteczną strategię zrównoważonego rozwoju opartą na kompensacjach, która chroni środowisko i wymiernie zmniejsza ogólną emisję CO2. CEWE zdecydowało się wesprzeć projekt Kasigau Wildlife Corridor, którego celem jest ponowne zalesianie i ochrona 500 000 akrów suchych lasów w południowo-zachodniej Kenii.

Projekt Kasigau Wildlife Corridor pomaga zrekompensować około miliona tom emisji CO2 rocznie i pozwala uniknąć emisji ponad 54 milionów ton CO2 w ciągu 30 lat jego istnienia.

W ramach projektu zapewniono także działania dla społeczności lokalnej:

  • rozwój lokalnej infrastruktury dla około 150 tys. mieszkańców regionu;
  • dostęp do świeżej wody dla ponad 10 tys. członków społeczności;
  • 2300 stypendiów szkolnych dla dzieci gminy;
  • ochrona zagrożonych populacji ponad 350 gatunków, w tym słoni afrykańskich;
  • zapewnienie, że operacje spełniają zweryfikowaną normę węglową (VSC). VSC to wiodący międzynarodowy rejestr kompensacji emisji dwutlenku węgla, który gwarantuje, że projekt zapewni zakontraktowane redukcje emisji.

Dodatkowo, CEWE kompensuje około 210 tys. ton emisji CO2, wspierając dwa certyfikowane projekty farm wiatrowych w południowych Indiach oraz Chinach.

Rozwój gospodarczy regionu jest zagrożony ze względu na słabe zaopatrzenie w energię. Na tym obszarze do wytwarzania energii elektrycznej często wykorzystuje się również paliwa kopalne. Z tego też powodu wsparcie dla farm wiatrowych pomaga zabezpieczyć lokalne dostawy energii, jednocześnie tworząc energię bezemisyjną.

Nasi dostawcy

Bardzo starannie wybieramy dostawców, z którymi współpracujemy. Nasze standardy są wysokie i obejmują uwzględnienie niskich kosztów, a także sprawdzonych kompetencji, długoterminowego i stałego zapewniania jakości oraz integralności ekologicznej, ekonomicznej i społecznej.

Dokładnie sprawdzamy naszych dostawców pod kątem praktyk pracy, przestrzegania praw człowieka i standardów ekologicznych. Tam, gdzie to możliwe, współpracujemy z dostawcami znajdującymi się blisko naszych zakładów produkcyjnych. Dzięki temu możemy zwiększyć lokalną siłę gospodarczą i zmniejszyć emisję CO2 związaną z logistyką transportu. W 2019 r. 56% użytych przez nas materiałów pochodziło z lokalnych źródeł. Naszym celem jest wykorzystanie w przyszłości większej liczby lokalnych dostawców i redukcja emisji CO2 w logistyce dostaw.

Energia odnawialna

Grupa CEWE opowiada się za wykorzystaniem energii odnawialnej. Od 2019 roku grupa zaoszczędziła 9153 ton CO2 dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej, kupując zieloną energię elektryczną i instalując panele fotowoltaiczne na dachach naszych laboratoriów (w planie jest instalacja paneli słonecznych na dachach wszystkich laboratoriów).

Grupa CEWE angażuje się również w zmniejszenie zużycia energii poprzez instalację oświetlenia LED w swoich zakładach produkcyjnych, a także optymalizację zużycia energii prze nasze serwery komputerowe.

CEWE zachęca do korzystania z pojazdów elektrycznych i hybrydowych, dofinansowując instalację punktów ładowania i pokrywając koszty energii elektrycznej. Cała flota lub pojazdy CEWE są neutralne pod względem emisji CO2.

Gospodarowanie odpadami

Grupa CEWE dąży do ograniczenia ilości odpadów powstałych w swojej działalności produkcyjnej poprzez rygorystyczną segregację odpadów ułatwiającą recykling. W wyniku tych działań CEWE drugi rok z rzędu wygenerowało niecałe 30% odpadów (28,1% w 2020 r.). 96% naszych opakowań powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu - tylko 2,6% z nich zawiera plastik.

Recykling składników chemicznych

Grupa CEWE zajmuje się recyklingiem komponentów chemicznych związanych z wywoływaniem zdjęć od lat 80-tych.

  • 89% składników chemicznych podlega recyklingowi

  • odzyskiwane jest 95% srebra, którego używamy do wywoływania zdjęć filmowych.

Odpowiedzialna gospodarka wodna

Woda jest cennym zasobem naturalnym. CEWE od wielu lat w miarę możliwości ponownie wykorzystuje wodę. Woda deszczowa wykorzystywana jest do 16% całkowitego zużycia grupy. CEWE drastycznie ogranicza stosowanie substancji zanieczyszczających i szkodliwych w oczyszczaniu ścieków.

Zaangażowanie potwierdzone certyfikatami

FSC® - Forest Stewardship Council®

Koncern CEWE jest w posiadaniu certyfikatu FSC® Multi-Site. Ten dokument potwierdza, że w całym procesie, począwszy od zakupu materiałów, przez produkcję, aż po dystrybucję, produkt końcowy, jak i materiały użyte do jego produkcji, zostały wytworzone zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Systemowa ochrona środowiska

Podstawą systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z DIN EN ISO 14001 jest porównanie z przepisami prawa oraz określoną przez nas polityką środowiskową, która dzieli się na następujące obszary: oszczędzanie energii, ochrona wody, oszczędzanie zasobów oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

UN Global Compact

UN Global Compact to inicjatywa ONZ, która walczą z korupcją na całym świecie, niewolnictwu i pracy dzieci, a także walczy o tworzenie godnych warunków pracy. Więcej informacji na temat inicjatywy ONZ Global Compact można znaleźć pod adresem: https://www.globalcompact.de/.

Certyfikat Forest Stewardship Council®

Forest Stewardship Council® to międzynarodowa organizacja non-profit, która promuje odpowiedzialne zarządzanie lasami na całym świecie. Jesteśmy dumni, że w 2013 roku uzyskaliśmy certyfikat FSC®.

CEWE aktywnie wspiera ogólnoświatową promocję wzorowej gospodarki leśnej i wykorzystuje do produkcji swoich produktów materiały posiadające certyfikat FSC®. Produkcja materiałów z certyfikatem FSC® (drewno, papier itp.) podlega rygorystycznym wytycznym dotyczącym zrównoważonej gospodarki leśnej. Należą do nich zgodność z prawem krajowym, prawami ludności tubylczej i surowymi wymogami ochrony środowiska.

Fotoprodukty CEWE z certyfikatem FSC®

Przykłady produktów wykonanych z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych ekologicznie

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Fotoobraz na płótnie

Etui bio

Karty do gry ze zdjęciem

Kalendarz ścienny z drewnianą listwą

Fotoplakat z listwą

Kredki Faber-Castell ze zdjęciem

Puzzle firmy Ravensburger

Kalendarze adwentowe

Fotokalendarze

Zdjęcia kwadratowe

Kula ze zdjęciem

Cele klimatyczne

CEWE wyznaczyło sobie dwa długoterminowe cele do roku 2025, zgodnie z ambitnymi celami określonymi w porozumieniu klimatycznym w Paryżu:

  • zmniejszenie emisji CO₂ w zakresie 1* i 2** o połowę w skali absolutnej od roku 2015 do roku 2025, z 13 401 ton rocznie na mniej niż 6 700 ton rocznie;
  • zmniejszenie emisji CO₂ w zakresie 3***, które zostały zgłoszone w Carbon Disclosure Project (CDP), o co najmniej 25% do roku 2025 w oparciu o dane z roku 2015.

    *Zakres 1: Bezpośrednie emisje CO₂ z instalacji stałych i ruchomych. Obejmuje procesy spalania do celów grzewczych i zużycie paliwa w samochodach firmowych. **Zakres 2: Pośrednie emisje z produkcji zakupionej energii elektrycznej. ***Zakres 3: Dodatkowe pośrednie emisje związane z działalnością firmy, ale nie generowane przez nią. Obejmuje procesy logistyczne związane z dostawą i dystrybucją towarów, zarządzanie odpadami oraz dojazdy pracowników do miejsca pracy.

Odpowiedzialność za pracowników

Sukces CEWE opiera się w dużej mierze na zmotywowanych i dobrze wyszkolonych pracownikach. Od ponad dziesięciu lat firma prowadzi badania w swoich miejscach pracy, aby zmierzyć satysfakcję swoich pracowników. Działy HR koncernu CEWE obejmują szeroki zakres działań, które łącznie przyczyniają się do budowania reputacji CEWE jako dobrego pracodawcy. Należą do nich m.in. pogodzenie kariery zawodowej i życia prywatnego, wsparcie zabezpieczenia emerytalnego, system akcji pracowniczych oraz szeroka gama benefitów przyczyniająca się do lepszego zdrowia i wsparcia sportu wśród naszych pracowników.

W Polsce, we wrześniu 2021 roku firma CEWE Sp. z o.o. uzyskała prestiżowy certyfikat Great Place to Work® - światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Pracownicy wzięli udział w szczegółowym procesie badania poziomu satysfakcji z pracy – Trust Index ™, co pozwoliło uzyskać całościowy i pełny obraz organizacji jako przyjaznego miejsca o wyjątkowej kulturze pracy.