Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

CEWE a zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w CEWE obejmuje nieustanny proces doskonalenia, którego oczekiwany rezultat urzeczywistnia się w licznych projektach innowacyjnych i transformacyjnych. Uwzględniamy zintegrowany wpływ naszych wspólnych wysiłków w trzech wymiarach zrównoważonego rozwoju: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

W trosce o zrównoważony rozwój

Jako lider europejskiego rynku produktów i usług fotograficznych chcemy przyczynić się do stworzenia przyszłości, w której człowiek i natura żyją w harmonii. Naszym celem jest osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej do 2045 roku.
Społeczność

- organizacja największego konkursu fotograficznego – CEWE Photo Award - wsparcie dla SOS Wiosek Dziecięcych na całym świecie - współpraca z NABU w Europie

Produkcja

- neutralność dla klimatu - rozwiązania w zakresie procesów chemicznych z 89% stopniem odzysku - certyfikowane zarządzanie środowiskowe i systemy zarządzania energią

Grupa CEWE

- ochrona danych i odpowiedzialna digitalizacja - zobowiązanie do redukcji emisji CO2 o 50% w latach 2015 a 2025 - badania i rozwój na rzecz innowacji cyfrowych

Pracownicy

- edukacja, szkolenia i coaching wewnętrzny - kompleksowa opieka zdrowotna - udział w sukcesie firmy poprzez Program Akcji Pracowniczych

Salony

- recykling CEWE Fotokiosków - ekspozycja w salonach CEWE FOTOJOKER - torby z recyklingu na zakupy oferowane Klientom

Dbamy o środowisko i wspieramy inicjatywy

CEWE wspiera podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Firma CEWE angażuje się w akcje charytatywne. Od wielu lat jesteśmy partnerem Stowarzyszenia, które wspieramy zarówno globalnie, jak i lokalnie.

Marka CEWE od wielu lat współpracuje z Fundacją Akogo?

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią działań i pomocy osobom potrzebującym i udzielić wsparcia wspaniałej inicjatywie, która rozpoczęła się w 2002 roku.

Z dumą dbamy o klimat i środowisko

Jesteśmy firmą, która kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, a odpowiedzialność wobec drugiego człowieka jest dla nas bardzo ważna.

CEWE Photo Award - wyjątkowy konkurs fotograficzny

Wszyscy uczestnicy konkursu CEWE Photo Award sprawiają, że świat staje się nieco lepszy - połączony jest on bowiem z działalnością charytatywną.

Ludzie z CEWE dla Ludzi z Ukrainy

CEWE to firma, która charakteryzuje się wysokim poziomem odpowiedzialności społecznej. CEWE jako grupa międzynarodowa, a także jako fima działająca na terenie Polski angażuje się w akcje pomocowe.

Zaangażowanie potwierdzone certyfikatami

FSC® - Forest Stewardship Council®

Koncern CEWE jest w posiadaniu certyfikatu FSC® Multi-Site. Ten dokument potwierdza, że w całym procesie, począwszy od zakupu materiałów, przez produkcję, aż po dystrybucję, produkt końcowy, jak i materiały użyte do jego produkcji, zostały wytworzone zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Systemowa ochrona środowiska

Podstawą systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z DIN EN ISO 14001 jest porównanie z przepisami prawa oraz określoną przez nas polityką środowiskową, która dzieli się na następujące obszary: oszczędzanie energii, ochrona wody, oszczędzanie zasobów oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

UN Global Compact

UN Global Compact to inicjatywa ONZ, która walczą z korupcją na całym świecie, niewolnictwu i pracy dzieci, a także walczy o tworzenie godnych warunków pracy. Więcej informacji na temat inicjatywy ONZ Global Compact można znaleźć pod adresem: https://www.globalcompact.de/.

Fotoprodukty CEWE z certyfikatem FSC®

Przykłady produktów wykonanych z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych ekologicznie.

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Fotoobraz na płótnie

Karty do gry ze zdjęciem

Kalendarz ścienny z drewnianą listwą

Fotoplakat z listwą

Kredki Faber-Castell ze zdjęciem

Puzzle firmy Ravensburger

Kalendarze adwentowe

Fotokalendarze

Zdjęcia kwadratowe

Kula ze zdjęciem

Nasz cel - pełna neutralność klimatyczna

Zrównoważony rozwój jest mocno zakotwiczony w kilku obszarach działalności CEWE. Marka podejmuje wiele kroków, na wielu poziomach – od produkcji po logistykę, aby osiągnąć pełną neutralność dla klimatu.

Firma CEWE jest zaniepokojona zmianami klimatycznymi. Z tego też powodu, w 2015 roku marka wyznaczyła sobie dwa długoterminowe cele, które pragnie osiągnąć do 2025 roku:

  1. redukcja bezpośrednich i pośrednich emisji z działalności o 50%;
  2. zmniejszenie o 25% emisji pośrednich związanych z działalnością CEWE, ale nie spowodowanych bezpośrednio przez nią.

W ten sposób CEWE aktywnie uczestniczy w realizacji ambitnych celów paryskiego porozumienia klimatycznego (2015) dotyczących redukcji globalnej emisji o 55% do 2030 roku, a nawet o 100% do 2050 roku. Celem CEWE jest zostanie firmą neutralną dla klimatu do 2045 roku.

Odpowiedzialność za pracowników