Do 31.01.21 r. nasze salony będą zamknięte. Zamawiaj wygodnie ONLINE z dostawą do domu lub paczkomatu InPost. Poznaj szczegóły!

Info
Obsługa klienta
+48 774063180

Społeczna odpowiedzialność CEWE

Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w kulturze korporacyjnej CEWE

Dowiedz się więcej

CEWE posiada certyfikat zrównoważonego rozwoju

Nasze zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska i kwestii społecznych jest potwierdzone certyfikatami renomowanych partnerów

FSC® – Forest Stewardship Council®

Klimat i ochrona środowiska jest dla nas priorytetem

Koncern CEWE jest w posiadaniu certyfikatu FSC® Multi-Site. Ten certyfikat potwierdza, że w całym procesie, począwszy od zakupu materiałów, przez produkcję, aż po dystrybucję, produkt końcowy, jak i materiały użyte do jego produkcji, zostały wytworzone zgodnie z zasadami FSC®. Aktywnie wspieramy światową promocję wzorowej gospodarki leśnej i do produkcji naszych produktów używamy materiałów z certyfikatem FSC®. Produkcja materiałów z certyfikatem FSC® (drewno, papier itp.) Podlega surowym wytycznym dotyczącym zrównoważonej gospodarki leśnej. Obejmują one m.in.. zgodność z prawem krajowym, prawami ludów tubylczych i wysokimi wymogami w zakresie ochrony środowiska. Forest Stewardship Council A.C.® (FSC®) definiuje i wdraża światowe standardy wzorcowej gospodarki leśnej od 1996 roku. Firmy posiadające certyfikat FSC® spełniają wymagania FSC® i są regularnie sprawdzane.

Systemowa ochrona środowiska

Zarządzanie środowiskowe w firmie jest podstawą dobrego programu zrównoważonego rozwoju. Nasi pracownicy z działów chemii i środowiska stawiają wysokie wymagania. Każdego roku zbierają 30000 wartości pomiarowych, analizują je i oceniają. Deklarowanym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, a także unikanie zanieczyszczenia środowiska. Od 2011 roku w naszych lokalizacjach w Niemczech zarządzanie środowiskowe zgodnie z DIN EN ISO 14001, zostało w praktyce wdrożone i certyfikowane. System opisuje proces ciągłego doskonalenia w odniesieniu do naszej efektywności środowiskowej. Podstawą jest porównanie z przepisami prawa oraz określoną przez nas polityką środowiskową, która dzieli się na następujące obszary:

  • Oszczędzanie energii
  • Ochrona wody
  • Oszczędzanie zasobów
  • Zapewnienie bezpieczeństwa pracy

UN Global Compact

UN Global Compact to inicjatywa ONZ którzy walczą z korupcją na całym świecie, niewolnictwu i pracy dzieci, a także walczy o tworzenie godnych warunków pracy. Bierze w niej udział na całym świecie obecnie ponad 12 000 firm i innych zainteresowanych podmiotów z ponad 145 krajów.

Niemiecka sieć Global Compact obejmuje dziś ponad 250 firm i organizacji reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, naukę i politykę.

Jest aktywnie wspierana przez niemiecki rząd federalny, w szczególności ze środków Federalnego Ministerstwa ds. współpracy gospodarczej i rozwoju (BMZ) i utrwaliła się jako zrównoważona, ważna platforma dialogu na temat biznesu odpowiedzialnego społecznie Działa („Społeczna odpowiedzialność biznesu”).

Więcej informacji na temat inicjatywy ONZ Global Compact można znaleźć pod adresem: https://www.globalcompact.de/

Zarządzanie zrównoważonym rozwojem

Przejmujemy odpowiedzialność