Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 774063180

Czym jest CEWE?

CEWE jest wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie obróbki zdjęć - nie tylko w skali polskiego rynku fotograficznego, ale także w ujęciu europejskim - CEWE zlokalizowane na Opolszczyźnie w Kędzierzynie-Koźlu, to część międzynarodowego koncernu CEWE Stiftung & CA. Marka CEWE to też twórcy fotoksiążki numer 1 w Europie - CEWE FOTOKSIĄŻKA jest bowiem najczęściej kupowanym produktem w swojej kategorii na międzynarodowym rynku fotograficznym.

CEWE ma już ponad 50 lat

a jak to się zaczęło?

Nowoczesne laboratoria, najwyższe standardy, nieograniczona kreatywność, stała kontrola jakości i fotoalbum nowych czasów – czyli CEWE. Choć obecnie jesteśmy wielkim, międzynarodowym koncernem, to wywodzimy się z małego sklepu fotograficznego. Heinz Neumüller, założyciel CEWE, karierę w branży zaczynał od pracy w specjalistycznym sklepie fotograficznym - u swojego teścia, Carla Wöltje. To właśnie na jego cześć, Heinz Neumüller nazwał późnej własną firmę - CeWe Color (inicjały Carla Wöltje). Otwarte w 1961 roku CeWe Color rozrastało się zarówno na trenie Niemiec, jak i w całej Europie, aż stało się wielkim koncernem, jaki znamy obecnie. Heinz Neumüller był nie tylko założycielem CeWe Color, ale i zarządzał nim aż do swojej do śmierci w 1998 roku.

Pionierzy zdjęć natychmiastowych, wynalazcy fotoindeksu, czy CEWE FOTOKSIĄŻKA z nowoczesnego laboratorium – budzimy takie skojarzenia, bo zawsze byliśmy zwolennikami innowacji. W latach 90, jako jedni z pierwszych na rynku, wprowadziliśmy wiele rozwiązań przyjaznych klientom, np. opcję zamówień online czy Fotoindeks (kolorowe miniaturki zdjęć na jednym arkuszu, dzięki czemu, przed wywołaniem nie trzeba było kierować się tylko negatywem). Naszą innowacją były też (i są), tzw. Fotokioski umożliwiające „druk natychmiastowy”. Tych charakterystycznych, czerwonych automatów, mamy w Polsce ponad 1700. Wystarczy do niego podpiąć smartfon czy inny nośnik, aby po 2 minutach mieć w dłoniach wydrukowane zdjęcie, które na miejscu możesz też kreatywnie obrabiać. To na pewno nie ostatnie innowacje w CEWE, bo wciąż jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie i nieprzerwanie się rozwijamy, ale zawsze pamiętamy swoich korzeniach, zasadach i tradycji.

CEWE FOTOKSIĄŻKA, czyli europejski lider w swojej kategorii

CEWE FOTOKSIĄŻKA to coś więcej niż fotoalbum i najlepsze miejsce na zdjęcia. W naszej ofercie pojawiła się w 2005 roku, a dziś mamy na koncie ponad 50 mln wyprodukowanych CEWE FOTOKSIĄŻEK, co daje Ci pewność o jej wyjątkowej jakości. CEWE działa w Polsce od lat dziewięćdziesiątych, ale fotoprodukty sygnowane tą marką znajdziesz także między innymi na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Czech, Rumunii, Węgier czy USA. W sumie tworzymy CEWE FOTOKSIĄŻKI dla 23 krajów i wywołujemy ponad 3 mld zdjęć rocznie – sięgaj więc po sprawdzoną jakość, na którą decyduje się większość Europejczyków.

CEWE, czyli gwarancja satysfakcji

CEWE FOTOKSIĄŻKA to także dożywotnia gwarancja na kolory i tzw. „Gwarancja satysfakcji”, czyli 100 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Nasza drobiazgowa kontrola jakości, której przed wysyłką poddawane są wszystkie zamawiane przez naszych Klientów produkty, jest więc otwarta na uwagi, jeśli otrzymany przez Ciebie fotoprodukt nie spełnia 100% Twoich oczekiwań. Każde zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie, a można tak uzyskać zwrot kosztów lub bezpłatne ponowne wykonanie zamówienia – to unikalna oferta na rynku usług foto. Na wszelkie pytania Klientów czeka czynny 7 dni w tygodniu Biuro Obsługi Klienta.

CEWE, czyli produkujemy odpowiedzialnie

CEWE to nie tylko najczęściej kupowana fotoksiążka w Europie i kreatywne fotoprezenty. Chętnie podejmujemy się wszelkich inicjatyw społecznych. Stąd wsparcie projektu „SOS Wioski Dziecięce” oraz kliniki „Budzik” i fundacji „AKogo?” Ewy Błaszczyk.

W CEWE dbamy o środowisko, dlatego angażujemy się w projekt ochrony lasów w Kenii ograniczając tym samym wpływ CO2 na środowisko naturalne – to program Kasigau Wildlife Corridor (więcej przeczytasz o nim tutaj, ale w skrócie CEWE sadzi drzewa za wyprodukowane CEWE FOTOKSIĄŻKI) – w ten sposób jesteśmy produkcyjnie neutralni dla klimatu. O zaangażowaniu CEWE w ochronę środowiska świadczy też certyfikat FSC® - Forest Stewardship Council (więcej o tym certyfikacie przeczytasz tutaj).

CEWE, czyli najlepsze miejsce dla kreatywności

Produkcja CEWE FOTOKSIĄŻKI nie szkodzi naturze, a jednocześnie pobudza kreatywność dbając o… naturę ludzką, bo człowiek to istota, która wciąż coś wymyśla – dla siebie lub dla innych. Umożliwiamy tworzenie fotoprezentów i organizujemy liczne konkursy, w których można wykazać się swoją twórczością fotograficzną.

Ogólnopolski konkurs na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ROKU ma już 7 edycji – co miesiąc wybieramy jednego laureata miesiąca, a internauci drugiego. Podczas uroczystej gali wyłoniony zostaje autor CEWE FOTOKSIĄŻKI ROKU – jedną z nagród jest wycieczka marzeń na kwotę 10 000 zł (wyjazd w dowolne miejsce świata funduje ITAKA). Drugą wielką gratką dla fanów fotografii organizowaną przez CEWE jest otwarty, międzynarodowy konkurs fotograficzny – Our World is Beautiful, który od 2018 roku zmienił swoją nazwę na CEWE Photo Award (tu pula nagród przekracza 250 000 Euro).

CEWE, czyli nie tylko CEWE FOTOKSIĄŻKI

CEWE to nie tylko producent najczęściej kupowanej fotoksiążki w Europie, ale i lider na rynku kreatywnych fotoprezentów i fotobrazów oraz właściciel najnowocześniejszych laboratoriów fotograficznych – również w Polsce (od lat produkujemy w Kędzierzynie-Koźlu, a nie pokonała nas nawet polska powódź stulecia, która w 1996 roku nawiedziła naszą polską siedzibę główną i laboratorium).

CEWE, prócz samego druku odbitek, umożliwia też umieszczenie Twoich zdjęć na ponad 100 rodzajach fotoprezentów i na fotoobrazach, które dostępne są w różnych formatach i na zróżnicowanych powierzchniach - np. na drewnie, na akrylu, na papierze fotograficznym, na płycie Alu-dibond lub na piance PCV czy na płótnie.

Wspomniane powyżej CEWE FOTOOBRAZY lub plakaty, będą doskonałą dekoracją Twojego mieszkania lub podarunkiem dla bliskich. Podobnie jak CEWE FOTOKALENDARZ i CEWE FOTOKSIĄŻKA, w których zmieścisz wszystkie wspaniałe wspomnienia - te zachowasz dla siebie jako unikalną pamiątkę lub przekażesz komuś, kto jest dla Ciebie ważny. Oto Twój idealny prezent, który mówi więcej niż słowa.