Info
Obsługa klienta
+48 774063180
Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKI w odcieniach zieleni ze zdjęciami dziecka

Wskazówki projektowe

Twoja fotoksiążka, Twoja okładka: stwórz kreatywne projekty z miłością

Wzięcie fotoksiążki do ręki, przejechanie dłonią po okładce, podziwianie tytułowego motywu - to wszystko daje namiastkę treści, która jest w środku: chwile szczęścia zamienione w obrazy. Zdjęcia, które wzruszają. Niezapomniane wspomnienia, które możesz ponownie przeżyć. Warto poświęcić trochę czasu, aby zaprojektować okładkę swojej CEWE FOTOKSIĄŻKI według własnych pomysłów, tak, żeby pasowała do Twojej osobistej historii. Zawrzyj w niej Twoje najpiękniejsze przeżycia i zachowaj zdjęcia przez długi czas. Tak wywołaszemocje nawet na pierwszy rzut oka, a fotoksiążka będzie wyróżniać się na półce z książkami.

Nasz program CEWE FOTOŚWIAT oferuje Ci liczne opcje projektowe, dzięki którym tytuł książki, grzbiet i tył możesz zamienić w wymarzoną okładkę.

Kreatywna wskazówka na okładkę: niech Twoje motto będzie wielkie!

Subtelne motto: rodzina Keller zaprojektowała swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ z dużymi, ale powściągliwymi literami i wieloma małymi zdjęciami.

Duże litery to świetny sposób na wyeksponowanie motta w swojej CEWE FOTOKSIĄŻCE. W naszym przykładzie słowo zajmuje dużo miejsca, ale dzięki bieli optycznie zatapia się w tło, a jednocześnie umiejętnie wyróżnia Twoje zdjęcia. Możesz to łatwo zrobić samodzielnie, używając dowolnej czcionki w naszym programie CEWE FOTOŚWIAT. Możesz dowiedzieć się, jak to działa, w tej kreatywnej wskazówce.

Pasująca okładka Otwórz oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT i wybierz swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ w formacie "Dużym" (A4), na wymaganym rodzaju papieru i w twardej okładce. Użyj opcji projektu z pustymi stronami.

Znaleźć odpowiednią czcionkę Wybierz czcionkę do projektu okładki, która składa się z liter o takiej samej szerokości, jeśli to możliwe. W naszym przykładzie użyliśmy czcionki "Mono 45" o rozmiarze 240 punktów (pt). Oprócz wstępnie zainstalowanych wersji oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT pokazuje również wszystkie czcionki zainstalowane na komputerze PC lub Mac. Uwaga: nie wszystkie czcionki poprawnie obsługują polskie znaki diakrytyczne.

Pola tekstowe tego samego rozmiaru Otwórz pole tekstowe o tym samym rozmiarze dla każdej litery. Umieść pola pośrodku od góry do dołu na stronie tytułowej. Wskazówka: narzędzie "Wyrównaj i rozmieść obiekty" pomoże w wyrównywaniu, dzięki czemu można uzyskać stałe, duże odległości.

Wpisz żądany tytuł Wpisz odpowiednią literę w każdym polu tekstowym i wybierz biały jako kolor czcionki w obszarze "Edytuj tekst". Im krótsze słowo lub nazwa, tym bardziej imponujący efekt. Każda litera jest otoczony dwoma zdjęciami.

Ułóż zdjęcia Ułóż swoje zdjęcia - najpierw nad tekstem - po lewej i prawej stronie liter; pozostaw odstęp do brzegów książki. Następnie wyrównaj zdjęcia tak, aby kończyły się literami u góry i u dołu. Jeśli kadr nie pasuje od razu, możesz przyciąć zdjęcia za pomocą programu CEWE-Podgląd Zdjęć, klikając dwukrotnie zdjęcie, określając docięcie i zapisując je. Teraz możesz umieścić swoje motywy na warstwie za literami. Jest to szczególnie łatwe przy użyciu prawego przycisku myszy.

Wskazówka projektowniea okładki CEWE FOTOKSIĄŻKI z elementami rombów

Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKI w odcieniach zieleni ze zdjęciami dziecka
Formy graficzne, motywy emocjonalne: rodzina Wartmann łączy wyraźne linie z uroczymi zdjęciami dzieci w pierwszym roku życia.

Pasująca okładka Aby projekt rombu dał efekt, wybierz w oprogramowaniu do projektowania kwadratowy format XL z twardą okładką.

Kolor tła Który kolor powinien nadawać ton? Wybierz jednolite tło w wybranym przez siebie odcieniu.

Zdefiniuj motywy okładki Wybierz pięć zdjęć, które chcesz umieścić na okładce i przytnij je w kwadraty, korzystając z CEWE-Podgląd Zdjęć. Możesz to bardzo wygodnie zrobić w programie CEWE FOTOŚWIAT, klikając dwukrotnie dane zdjęcie.

Zdjęcia w kształcie rombu Format rombu znajdziesz w "Maskach i ramkach". Umieść maskę na swoich zdjęciach - zostaną one teraz automatycznie ukształtowane. Zmieniaj rozmiary obrazów i układaj motywy w równych odstępach. Skorzystaj z naszego przykładu jako wskazówki.

Dodaj kolorowe obszary clipartów Jeśli wybierzesz kwadratowy kształt w pozycji menu "Cliparty", możesz łatwo wstawić go na stronę, a następnie obrócić w romb za pomocą uchwytów. Pokoloruj clipart w nieco jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu, ale w tym samym schemacie kolorów co tło. W tym [artykule] (in-5-schritten-cliparts-einfuegen-und-anpassen.html) możesz dowiedzieć się, jak pokolorować kliparty.

Ostatni szlif: tytuł Twojej fotoksiążki Użyj wolnego miejsca na okładce, aby umieścić tytuł swojej fotoksiążki za pomocą narzędzia tekstowego. Jeśli chcesz, możesz również dodać clipart, na przykład serce.