Salony
Newsletter
Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Projektuj z tłem

W 5 krokach: Tła

Projektowanie z użyciem tła

W oprogramowaniu CEWE FOTOŚWIAT można znaleźć różne tła, dzięki czemu Twoja fotoksiążka będzie wyglądać jeszcze ciekawiej. Możesz ich użyć do podkreślenia tematyki i okazji swojego projektu lub do uzyskania jeszcze lepszego efektu wizualnego. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty należy wybrać tło przed dodaniem drobniejszych szczegółów, takich jak kliparty, maski lub ramki.

Oto jak to działa:

Jeśli klikniesz na "Tła" w menu po lewej stronie, w obszarze wyboru pojawią się różne sugestie. Aby uprościć wyszukiwanie odpowiedniego tła, można filtrować zaznaczenie w menu rozwijanym według określonych motywów lub okazji. Możesz również powiększyć obszar wyboru. Aby to zrobić, wystarczy przeciągnąć krawędź okna na bok, przytrzymując przycisk myszy. Najprostszym sposobem na umieszczenie zdjęć z milimetrową dokładnością jest użycie inteligentnych linii prowadzących. Można je aktywować poprzez kliknięcie na symbol "Magnes", który znajduje się bezpośrednio pod symbolem siatki. Linie będą się wtedy pojawiać zawsze, gdy przesuniesz zdjęcie. Wskazują one również, gdzie należy puścić obiekt. Oprogramowanie automatycznie koryguje drobne różnice podczas umieszczania zdjęć, pod warunkiem, że włączone są inteligentne prowadnice.

Aby wstawić tło do swojej CEWE FOTOKSIĄŻKI, należy je chwycić lewym przyciskiem myszy i przeciągnąć na strony projektu. Możesz zastosować tło dla jednej lub kilku stron – w menu bocznym tuż pod obszarem wyboru znajdują się ikony dzięki, którym wybierzesz odpowiednią dla siebie opcję.

Oprócz tła z oprogramowania CEWE FOTOŚWIAT, wiele innych szablonów jest dostępnych online. Aby je pobrać należy kliknąć na przycisk „Więcej…” znajdujący się w menu bocznym, wybrać żądane wzory, a następnie kliknąć na "Zainstaluj wybór". Nowe tła natychmiast pojawią się w programie projektowym.