Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 774063180
Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKI w odcieniach zieleni ze zdjęciami dziecka

Wskazówki projektowe

CEWE FOTOKSIĄŻKA jako scrapbook

Projekty DIY możesz tworzyć również w postaci cyfrowej. Blogerka Janna Werner zaprojektowała kreatywną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ jako scrapbook. Pokazuje nam, jak to zrobić, oraz jakich elementów użyć w programie projektowym CEWE Fotoświat

Jak zaprojektować okładkę

Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKA w stylu scrapbookingu z objaśnieniami
Okładka daje przedsmak tego, co znajduje się w środku. Ta została zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły.

Tworzenie okładki to ważny etap projektowania. Jenna Werner postawiła na twardą oprawę z tłem w kolorze imitującym drewno, aby przedstawić solidną powierzchnię. Główną warstwą dekoracyjną jest beżowe okienko, na którym pojawiają się czerwone i niebieskie linie, które przypominają szkolny blok.

Jako zabawny element projektu wykorzystała maskę i biały prostokąt, który łączy się z krótkimi tekstami, przerywanymi liniami i strzałką. Różne czcionki podkreślają typowy charakter ręcznie tworzonego scrapbooka. Poszczególne elementy można zmieniać zarówno pod względem orientacji, jak i rozmiaru, dzięki czemu indywidualne dopasowanie jest łatwe i przyjemne.

Jako centralny wpis Janna Werner umieściła pięć zdjęć tego samego rozmiaru, które są zabezpieczone tak zwanymi tagami, notatnikami, ramkami i innymi prostokątami. Szóste pole służy do krótkiego opisu treści książki w formie dymku. Dla rozluźnienia blogerka stosuje cienie i ramki do zdjęć, w których można dowolnie dobierać intensywność, szerokość i kolor. Dla żartu rozłożyła na boku konfetti.

Spójny projekt wewnątrz i na zewnątrz

Fragment CEWE FOTOKSIĄŻKI jako scrapbooka
Wewnętrzne strony rownież zostały zaprojektowane z użyciem wielu kolorowych clipartów i barwnymi tłami.

Oprócz kontynuacji tła, które imituje drewno i wykorzystywania białego kwadratu w projekcie pojawiają się typowe dla scrapbookingu stemple i znaczki. Dodatkowe elementy, takie jak powiększona flaga - widziana jako biało-czerwony pasek - przezroczyste pole tekstowe i różnokolorowe niebieskie kółka lub prostokąty nadają projektowi luźnej formy.

Aby fotoksiążka nie wyglądała na zbyt zagraconą, wykorzystuje 1/4 strony na zabawę z elementami scrapbookingu. Janna Werner stworzyła baner z jednego niebieskiego i dwóch białych kolorowych boksów. Aby to zrobić, wydłuża pionowo blok koloru niebieskiego, jednocześnie zmniejszając intensywność bloku koloru białego do 70 procent i pozwalając mu nachodzić na blok koloru niebieskiego. Aby zasymulować typowy interfejs banera, drugi biały blok jest obracany o 45 stopni i przesunąć na koniec. Przerywana linia w górnej części baneru imituje szew, który dodatkowo jest opatrzony cieniem. Aby umieścić główny kadr w centrum, za zdjęciem umieść różne cliparty, takie jak notatki, przywieszki, wzorzyste papiery i inne flagi, a także znaczki pocztowe. Dekoracyjna przerywana linia i zastosowana maska podkreślają efekt różnych czcionek.

Zrób to sam! „Scrap” oznacza coś w rodzaju „skrawka”, „fragmentu” i idealnie komponuje się z CEWE FOTOKSIĄŻKĄ. Liczne cliparty, takie jak taśmy maskujące, obramowania, okręgi, linie, ale także strzałki, pieczątki można wykorzystać do tego projektu. Jest możliwość indywidualnego dopasowania tych elementów graficzny pod względem wielkości, kształtu, a także miejsca umieszczenia.

Letnie wspomnienie

Wiele zabawnych szczegółów świadczy o tym, że projekt został stworzony z miłością.

Subtelne kwiatowe tło może w mgnieniu oka wydać się żywe i orzeźwiające dzięki skoordynowanym kolorom i kształtom. Pasiasta maska na górnej krawędzi strony prezentuje się jako wycięcie, które można powiększyć lub zmniejszyć. Wąska szara linia zapewnia wyraźne oddzielenie zderzających się wzorów. Kolejne maski zdobią stronę książki przy dolnej krawędzi. Za czarno-białym zdjęciem Janna Werner umieściła ramkę, a także flagę, znaczki, odznaki i różne flagi, które można zobaczyć w wycięciu, obracając je w obie strony. Letni klimat nadaje również naklejka Hawaii, którą podkreśla mały ptaszek na pierwszym planie. W beżowym banerze można umieścić niewielką ilość tekstu.

Wiele szczegółów prowadzi do celu

Fragment CEWE FOTOKSIĄŻKI jako scrapbooka
Dzięki temu w kreatywny sposób pokazujesz wspomnienia z podróży.

Tutaj również za białym kwadratem z cieniem widoczne jest tło z imitacją drewna wykorzystywane już wcześniej w tym projekcie. Kolorowe zdjęcie zostało umieszczone na stronie i wyrównane do prawej. Ramka na fotografii przypomina kadry zrobione polaroidem. Idealnie podkreśla „podróżniczy” motyw na tej stronie fotoksiążki. Za zdjęciem znajdują się różne cliparty pasujące do tematu, takie jak znaki, naklejki Barcelony, bilety lotnicze i znaczki pocztowe.

Janna Werner dostosowała intensywność wzorzystego papieru za zdjęciem do 40 procent, aby prześwitywały elementy leżące u jego podstawy. Ozdobny szew na ramce oraz maska pomiędzy rysunkiem drewna a poziomem wzornictwa scalają całą powierzchnię. Czerwone kółko i czarna strzałka automatycznie kierują uwagę na obraz i tekst.

Kreatywne zakończenie

Fragment CEWE FOTOKSIĄŻKI ze zdjęciem psa
Zastosowana taśma maskująca, notatnik i inne szczegóły nadają stronie zabawnego uroku.

Kolejny raz blogerka używa tła w kolorze drewna. Nagłówek „Spielmaus” został umieszczony w widocznym miejscu na części strony CEWE FOTOKSIĄŻKI i wyjustowany do lewej strony. Strzałka ma funkcję łączącą z kolejnym zdjęciem. Jeśli kadr jest zbyt jasny lub zbyt ciemny, możesz użyć naszego programu, aby go dostosować, pokolorować lub w inny sposób edytować - wystarczy dwukrotnie kliknąć na zdjęcie. Możesz sprawdzić również, czy zdjęcie jest jakościowo dobre do druku. Pomogą Ci w tym minki, które automatycznie pojawiają się na fotografiach.

Wszystkie zaprezentowane strony CEWE FOTOKSIĄŻKI w formie scrapbooka zostały zaprojektowane przy użyciu programu projektowego CEWE Fotoświat. Janna Werner zamieściła również w swojej książce kilka kolaży ze zdjęć. To kolejny, kreatywny sposób na urozmaicenie projektu. Dobrej zabawy w czasie projektowania!

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne