Info
Obsługa klienta
+48 774063180
Gra pamięciowa z zdjęciami z naturą przedstawiona na blacie.

Kreatywne wskazówki

Foto-Memo z literami - zabawa dla całej rodziny

Czy chciałbyś stworzyć własną grę Foto-Memo razem z dziećmi? Co powiesz na to, żeby ta zabawa była również nauką, a także motywowała do wyjścia na świeże powietrze? Aby to zrobić wystarczy Twój smartfon i 25 oryginalnych zdjęć liter na ciekawym tle. A może na następnym spacerze poszukasz odpowiednich materiałów, aby w wyobraźni stworzyć cały alfabet.

W grze jest łącznie 50 kart. Potrzebujesz więc 25 różnych zdjęć. Ponieważ alfabet składa się z 26 znaków, po prostu umieść X i Y na jednej karcie.

Kwiaty, gałęzie czy kamienie - Matka Natura oferuje piękny materiał, którego możesz użyć do swoich fotografii o każdej porze roku. Gdy tylko je znajdziesz lub przygotujesz, zrób zdjęcie smartfonem i użyj go do zaprojektowania własnej gry Foto-Memo online lub w naszym bezpłatnym programie do projektowania.

Na stole leżą różne karty pamięci z literami wykonanymi z naturalnych materiałów.
Możesz łatwo stworzyć swój własny alfabet z kwiatów, liści i kamieni.

Wszystko jest możliwe

Dzieci uwielbiają odkrywać. To mali detektywi. A podczas spaceru po parku wymagane jest czujne oko. Zadania na najbliższy zabawę na świeżym powietrzu? Poszukajcie obiektów, które możecie razem uformować w litery. Jak myślisz, który przedmiot można przekształcić w zdjęcie do gry pamięciowej? Kwiaty, liście, kamyki lub szyszki - można wykorzystać prawie wszystko, co można znaleźć na zewnątrz. Możesz już znaleźć kilka liter w parkach, ogrodach i nie tylko: Kawałek kory może być literką „I”, a dziura w drzewie może być „O”.

Wskazówka: nie masz czasu na samodzielne robienie zdjęć? Żaden problem - oferujemy gotowe szablony.

Foto-Memo z zakrytymi i odkrytymi kartami przedstawiającymi litery wykonane z naturalnych materiałów, takich jak kwiaty.

Możesz zaprojektować Foto-Memo online lub w programie CEWE Fotoświat. Gdy zaczniesz, zobaczysz 25 par kart i możesz zaprojektować każdą z nich indywidualnie. Na przykład na komputerze kliknij opcję „Zdjęcia i filmy” w lewym części menu. Teraz możesz szukać odpowiednich fotografii. Następnie za pomocą myszy przeciągnij wybrany kadr na odpowiednią kartę - następnie powtórz ten proces dla każdej pary.

Poćwicz układanie wyrazów w czasie zabawy

Karty ze zdjęciami leżą na stole jako słowa „Hello” i „Lato”.
Dzięki kolorowym parom kart dzieci mogą łatwo tworzyć słowa.

„Hello”, „Lato”, „Kwiatek”: dzięki 50 kartom ze zdjęciami można nie tylko bawić się i ćwiczyć pamięć, ale także doskonalić pisownię i zapamietywanie wyrazów. Nauka w czasie zabawy to zawsze najlepszy wybór! Pomyśl o słowach, które z pewnością da się ułożyć z liter, ktorymi dysponujesz - lub pozwól dzieciom na kreatywność i samodzielne tworzenie słów.

Wskazówka: zmień Foto-Memo w quiz słowny

Umieszcanie różnych słów na kartkach ze zdjęciami z literami.
Rozszerz Foto-Memo

A może zamówisz dwa komplety Foto-Memo - zapewnią podwójną zabawę. Możesz po prostu zamówić alfabetem stworzony z innaczej ułożonych liter. W sumie 100 kart pozwoli Ci zamienić Foto-Memo w ekscytujący quiz słowny. Każdy gracz dobiera siedem kart. Rozpoczyna się jedna runda i układa się słowo, które jest możliwe przy wyciągniętych kartach. Następnie ten sam gracz dobiera tyle kart z zakrytego stosu, ile umieścił.

Teraz kolej na następnego gracza i musi ułożyć kolejne słowo, używając przynajmniej jednej litery z kart, które są już na polu. Zapisz na kartce słowa i liczbę liter umieszczonych na gracza. Ten, kto umieścił najwięcej słów na końcu, wygrywa.

Baw się dobrze!

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne