Info
Obsługa klienta
+48 774063180
Kalendarz z dwiema dziewczynami na okładce wisi nad kredensem w salonie.

Wskazówki projektowe

Fotokalendarz dla dziadków

Relacja między wnukami a dziadkami jest wyjątkowa. Staje się to szczególnie wyraźne, gdy nie można widywać się regularnie, jak to miało miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Za pomocą Fotokalendarza od CEWE pokażesz Babci i Dziadkowi, jak bardzo maluchy uwielbiają czas spędzanym razem. Jednocześnie dasz jasny sygnał, że już nie możesz się doczekac kolejnych wspólnych przygód.

Jeśli chcesz wzbudzić jeszcze więcej emocji, ucieszy Cię ten kreatywny pomysł. Oprócz klasycznych rodzinnych zdjęć umieść na kartkach Fotokalendarza namalowane obrazki dzieciaków, które możesz po prostu zeskanować i użyć w projekcie. Dzięki temu poszczególne kartki z miesiącami mają jeszcze bardziej osobisty charakter. A Twoje maluchy mogą poczuć się jak prawdziwi artyści i dołożyć swoją cegiełkę do projektu, która pokażę jak bardzo kochają swoich dziadków.

Radość oczekiwania na niezapomniane chwile

Ponieważ Fotokalendarz ma przedstawiać wiele małych dzieł sztuki, odpowiedni jest większy format, taki jak A3 Panorama. Dzięki temu Twoje zdjęcia i obrazy będą miały wystarczająco dużo miejsca, aby zprezentować się w pełnej okazałości.

Czego mogą się spodziewać Babcia i Dziadek, przewracając strony kalendarza? Zdjęcie na okładce wnuków trzymających w dłoniach tabliczkę z serdeczną wiadomością to wyjątkowy pomysł.

Malowanie, skanowanie - a potem do projektu

Kartka kalendarza z napisem „Lody z Tobą smakują najlepiej”. Po lewej stronie jest namalowany rożek do lodów.
Rysunek, który sam namalowałeś, można łatwo zdigitalizować za pomocą skanera i wstawić do kalendarza jak zdjęcie.

Aby zaprojektować ten kalendarz, zaangażuj swoje dzieci i wspolnie cieszcie się tworzeniem. Do prac wstępnych mali artyści potrzebują pisaków i kolorowego papieru lub kartonu. Słonecznik, bałwan, tort urodzinowy i nie tylko: zastanów się, które rysunki pasują do pory roku. Możesz też wspólnie zadać sobie pytanie: jakich wspólnych doświadczeń brakowało ostatnio, co najmłodsi chcieliby przeżyć z Babcią i Dziadkiem w następnym roku? Czego szczególnie nie możecie się doczekać?

Następnie możesz zdigitalizować gotowe dzieła sztuki za pomocą skanera i zapisać je na swoim komputerze w formacie JPG. Następnie po prostu przeciągnij zeskanowany obraz do programu CEWE Fotoświat jako zdjęcie na wybraną kartę kalendarza.

Karta kalendarza z dwójką dzieci i hasłem "Z Wami spacery po lesie są najlepsze".
Podwójna radość: możesz umieszczać serdeczne wiadomości tekstowe na swoich zdjęciach.

Czytanie na głos, spacery po lesie, zakupy - to przeważnie te małe, codzienne chwile sprawiają, że mijający czas jest radosny. I to właśnie te małe epizody celebrujecie w swojej corocznej kronice na 2021 rok. Wykorzystaj metodę mieszania zdjęć i rysunków, które sami namalowaliście.

Możesz ułożyć zdjęcie lub rysunek wnuków na całej stronie kalendarza i po prostu pozwolić mu samodzielnie oddziaływać. Być może chciałbyś dodać wiadomość za pomocą narzędzia tekstowego programu CEWE Fotoświat. Wskazówka: umieść napis w takim miejscu zdjęcia, które jest możliwie jak najbardziej jednokolorowe, aby słowa były dobrze czytelne.

Karta kalendarza "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Babciu i Dziadku" z wyciągniętymi rękawiczkami zimowymi.
Razem z dziećmi: narysuj dalsze szczegóły na wydrukowanym kalendarzu.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne

Projektując CEWE Fotokalendarz, możesz użyć Clipartów lub pozwolić dzieciom ozdobić gotowy Fotokalendarz później. Oczywiście dozwolone jest również połączenie obu wariantów. W naszym asortymencie clipartów znajdziesz różne symbole i kształty, które można później pokolorować na gotowym kalendarzu lub ozdobić wzorami. W takim przypadku pamiętaj, aby wybrać jasne tło, takie, które później będzie dobre na kolorowe pisaki.

A czy Twoi mali artyści już cieszą się na samą myśl o tworzeniu wyjątkowego upominku dla Babci i Dziadka?

Miłego projektowania Twój zespół CEWE