Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 774063180

Szkolne wspomnienia w wyjątkowej formie

Uwiecznij wspomnienia ze szkoły w formie książki ze zdjęciami i opisami. Stwórz wyjątkową pamiątkę ze szkoły, podsumowującą te wyjątkowe lata!

Rok szkolny to niezła przygoda, która dostarcza wielu wrażeń. Klasa jest miejscem, w którym nawiązuje się pierwsze przyjaźnie i miłości. Czas spędzony w szkole jest świetnym okresem na rozwój oraz zdobywanie doświadczeń. Po latach cudownie się go wspomina, dlatego warto zadbać o utrwalenie tych wyjątkowych chwil.

Szkolne przeżycia na zawsze zostają w naszej pamięci. To wyjątkowy czas, kiedy wiele rzeczy jest dla nas nowych, uczymy się i odkrywamy świat, a także dowiadujemy się sporo o sobie samych, o tym, co nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy.

Kronika szkolna w formie fotoksiążki... czyli?

Dzieci w szkole
Wspólne wycieczki i zabawy, spotkania w szkole, jak i poza nią, to momenty, które zasługują na utrwalenie.

W kronice szkolnej można umieścić wyjątkowe wspomnienia z całego roku szkolnego. Wspólne wycieczki i zabawy, gra w piłkę nożną, żarty w czasie przerw i spotkania poza szkołą to momenty, które zasługują na utrwalenie.

Co umieścić w kronice klasowej? Nasza rada: pod zdjęciem z ulubioną koleżanką możesz napisać jej imię, a pod grupową fotografią z wycieczki miejsce, czas oraz imiona osób, które brały w niej udział. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz imion wszystkich kolegów i przygód, jakie razem przeżyliście.

Świetnym pomysłem jest to, aby każdy uczeń w klasie miał swoją KRONIKĘ SZKOLNĄ. Dzięki niej zachowa na dłużej wspomnienia związane z przyjaciółmi ze szkoły.

Kronika szkolna w formie fotoksiążki może być również bezcenną pamiątką z kilku lat lub np. z całego okresu podstawówki. To wyjątkowy sposób podsumowania pewnego etapu edukacji.

Jak zrobić kronikę szkolną?

Kronika szkolna
Przykładowa kronika szkolna ze zdjęciami z ostatniej wycieczki do lasu.

Kronika szkolna w formie nowoczesnej fotoksiążki jest bardzo łatwa do stworzenia. Udostępniamy do Twojej dyspozycji bezpłatny program projektowy, który jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Żeby przygotować kronikę szkolną, należy najpierw przygotować sobie wszystkie niezbędne zdjęcia ze wspólnych przeżyć.

Możesz projektować online i nie potrzebujesz w tym celu mieć żadnych specjalnych umiejętności. Masz aż 9 formatów fotoksiążki do wyboru:

 1. Dużą, w formacie A4 pionowym
 2. Dużą Panoramę, w formacie A4 poziomym
 3. XL o wymiarach 30x30 cm
 4. XXL o wymiarach 38x29 cm
 5. XXL Panoramę o wymiarach 28x36 cm
 6. Kwadratową o wymiarach 21x21 cm
 7. Kieszonkową Panoramę o wymiarach 19x15 cm
 8. Mini fotoksiążkę o wymiarach 15x11 cm
 9. Małą fotoksiążkę o wymiarach 14x13 cm

Na kronikę szkolną najlepiej sprawdzą się większe formaty, które idealnie wyeksponują wspomnienia szkolne. Ta niezwykła pamiątka może zostać ozdobiona wypukłym uszlachetnieniem, Twoimi autorskimi tekstami i clipartami. Możliwości jest wiele! Z łatwością wybierzesz także typ oprawy - twardą, miękką lub zeszytową okładkę, eko skórę lub oprawę płócienną premium.

Masz do dyspozycji także różne rodzaje papieru, na którym zostaną nadrukowane szkolne fotografie. Wybierz druk cyfrowy na papierze matowym lub błyszczącym, papier matowy premium lub papier fotograficzny premium, matowy albo błyszczący. Każdy dostępny u nas typ papieru ma świetną jakość, a zdjęcia będą wyraźne i nasycone kolorami! Poznaj nasze pomysły na kronikę klasową!

Kronika klasowa
Kronika klasowa ze zdjęciem wychowawcy i wszystkich uczniów.

Możesz mieć różne pomysły na kronikę klasową. Jeśli nadal zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy, mamy dla Ciebie kilka ciekawych wskazówek!

POMYSŁ NR 1: Jedną z klasycznych opcji jest zamieszczenie na początku kroniki klasowej fotografii wszystkich uczniów Waszej klasy i podpisanie ich imionami. Zdjęcia każdego z Was mogą znaleźć się na jednej lub dwóch stronach w zależności od liczebności klasy.

POMYSŁ NR 2: Inną opcją jest ułożenie zdjęcia każdego ucznia na osobnej stronie i napisanie o każdym z nich kilku ciepłych słów.

POMYSŁ NR 3: Kronika klasowa może zawierać także fotografie wszystkich nauczycieli. Zdjęcie wychowawczyni może zostać bardziej wyeksponowane. Każda z fotografii niech zostanie podpisana, żeby po latach móc wrócić do wspomnień i przypomnieć sobie imiona i nazwiska nauczycieli.

POMYSŁ NR 4: Złote myśli na zakończenie szkoły są bardzo często zamieszczane w fotoksiążce, która ma być kroniką klasową. Cytaty o szkole, nauce czy nauczycielach są powszechnie dostępne w sieci, więc każdy może wybrać te najbardziej adekwatne. Takie cytaty będą doskonale wypełniały niektóre strony, na których nie chcemy już zamieszczać zdjęć. W końcu fotoksiążka to pamiątka zarówno do oglądania, jak i do czytania!

POMYSŁ NR 5: Cytaty nauczycieli... Zapadło Wam szczególnie w pamięć zdanie wypowiadane na każdej lekcji przez panią polonistkę? A może nauczyciel angielskiego wita się z Wami w specyficzny sposób? Takie cytaty o wspomnieniach szkolnych mogą przybierać także formę mniej spontanicznej wypowiedzi. Zbierzcie się we wspólnym gronie i niech każdy powie o swoich przemyśleniach i najciekawszych wspomnieniach. Następnie zapiszcie tekst obok fotografii osoby, która się wypowiedziała.

POMYSŁ NR 6: Nie zapomnijcie o wspólnych fotografiach klasowych. Jeśli kronika szkolna jest przygotowywana na zakończenie pewnego etapu np. podstawówki czy liceum, to koniecznie pokażcie w niej, jak zmienialiście się przez ten czas!

Co warto umieścić na pierwszej stronie w kronice szkolnej?

Szkolna kronika
Na pierwszej stronie w kronice szkolnej możesz umieścić np. wasze wspólne grupowe zdjęcie.

Kronika szkolna pierwsza strona… Co takiego na niej zamieścić? Oto jest pytanie! Najbardziej uniwersalnym pomysłem będzie dodanie na pierwszej stronie jednego, wybranego zdjęcia i tytułu kroniki.

Oczywiście możesz postawić także na kilka najlepszych zdjęć i stworzyć ciekawą kompozycję - fotokolaż. Jeśli ma być to prezent dla całej klasy i zamawiasz fotoksiążkę dla każdego, warto, żeby na pierwszej stronie szkolnej kroniki znalazło się zdjęcie wszystkich uczniów. Jeśli z kolei kronika jest prezentem dla Waszej wychowawczyni lub wychowawcy, ciekawym pomysłem jest wybranie ładnego zdjęcia nauczyciela.

Kończycie szkołę i chcecie podarować kronikę każdemu nauczycielowi? Tutaj również najlepszą opcją wydaje się być umieszczenie w środku fotoksiążki, a dokładnie na pierwszej stronie, wspólnego klasowego zdjęcia. A jaki może być pomysł na tytuł szkolnej kroniki? Oto kilka przykładów:

 • Moja klasa 6 A - rok 2022
 • Klasa 6 A - 2014-2022
 • Szkolne wspomnienia
 • Wspomnienia naszej klasy
 • Szkolne perypetie klasy 6 A

Pomysłów może być naprawdę wiele, dlatego ogranicza Was tylko Wasza własna wyobraźnia. Jeśli mowa o kronice na prezent dla nauczyciela, możecie na pierwszej stronie dodać podziękowania za trud włożony w Wasze wychowanie lub za miłe, wspólne wspomnienia!

Kronika klasowa, idealny prezent dla wychowawcy

Kronika klasowa ze zdjęciem wychowawcy
Kronika klasowa jako idealny prezent dla wychowawcy.

Nie ulega wątpliwości, że kronika klasowa to idealny prezent dla Waszego wychowawcy. Możecie przedstawić Waszą wspólną drogę od momentu poznania się podczas pierwszego dnia szkoły, zamieścić zdjęcia z wycieczek, uroczystości, z lekcji czy też wspólnych wypadów do kina i do teatru. Wychowawcy z pewnością będzie bardzo miło, jeśli każdy z jego wychowanków zamieści w fotoksiążce kilka słów od siebie.

W takiej fotoksiążce mogą pojawić się także wspólne podziękowania. Dobrze będzie je zamieścić już na pierwszej stronie klasowej kroniki. Taki prezent wydaje się być niezapomniany, ponieważ będzie wyjątkowy i unikalny.

Wasz wkład w tworzenie kroniki klasowej z pewnością zostanie doceniony przez wychowawcę lub wychowawczynię. Zadbajcie o to, żeby prezent był wydrukowany w większym formacie. Sprawi to, że będzie prezentował się elegancko i będzie świetnie pasował do tak specjalnej okazji, jak zakończenie szkoły. Możecie dodać także atrakcyjne wizualnie złote uszlachetnienie na okładce. Po latach, Wasz wychowawca będzie mógł wziąć książkę z półki i przypomnieć sobie najbardziej zabawne czy wzruszające chwile!

Emaliowany fotokubek przypomni o cudownych chwilach

Fotokubek dla ucznia
Prócz fotoksiążki, warto zaprojektować własne kubki z przyjaciółmi ze szkoły. Będą one przypominać o wyjątkowych chwilach.

Leniwe śniadanie? Już niedługo wakacje i będzie można sobie na nie pozwolić. A dzięki kubkowi z klasowym zdjęciem, przypomnisz sobie chwile spędzone w szkole.

Kubek ten to także doskonały pomysł na prezent dla szkolnych kolegów, kiedy Wasze drogi się rozchodzą. Możesz umieścić na nim nawet kilka zdjęć z najciekawszych chwil spędzonych w szkolnej ławie.

Personalizowany kubek emaliowany to także bardzo ciekawy prezent dla ulubionego nauczyciela lub wychowawcy! Ma atrakcyjny kształt, przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa i jest bardzo pojemny (360 ml). Dzięki temu będzie można długo cieszyć się ulubioną herbatą, a jednocześnie spoglądać na wyjątkowe fotografie!

Zdjęcia w pudełku - modny sposób na przechowywanie wspomnień

Zdjęcia ze szkoły
Wspomnienia ze szkoły możesz także utrwalić na zdjęciach i przechowywać je w pięknym pudełku.

Zachować i docenić wspomnienia ze szkoły można również dzięki odbitkom cyfrowym w zestawie z ozdobnym i eleganckim pudełkiem na zdjęcia.

Możesz w nim zebrać wszystkie ulubione momenty z poprzedniego roku szkolnego czy liceum. Wydrukuj kadry z wycieczek, wyjść do kina, spacerów z klasą, szkolnych imprez, apeli i przedstawień.

Świetną pamiątką staną się pudełka na zdjęcia zbierane co roku.

Uczcij koniec roku szkolnego w wyjątkowy sposób. Doceń wspomnienia i baw się świetnie przy komponowaniu swoich bezcennych pamiątek stworzonych dzięki CEWE fotoproduktom.

Zapisz się do Newslettera

Odkryj korzyści
 • Powiadomienia o atrakcyjnych konkursach
 • Przydatne wskazówki dotyczące fotografowania
 • Inspirujące przykłady fotoproduktów CEWE
 • Porady na temat projektowania
 • Informacje o nowościach
 • Inspirujące przykłady klientów
 • Kupony prezentowe
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając link podany w newsletterze.
Zalogowano poprawnie
Jeszcze tylko jedno kliknięcie

Ze względów ochrony danych wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Kliknij w link potwierdzający w wiadomości e-mail, aby aktywować bezpłatną subskrypcję newslettera.

Możesz oczywiście w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania newslettera.

Przepraszamy
Przepraszamy, pojawił się błąd

Niestety nie mogliśmy zarejestrować Cię do naszego newslettera.