Salony
Newsletter
Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

WSKAZÓWKI PROJEKTOWE

Twój letni fotoreportaż w formie fotoksiążki

Piesze wycieczki, jazda na rowerze lub rzeźbienie - zapisuj rodzinne aktywności w fotoksiążce.

Co sprawia, że ​​czas staje się niezapomniany? Wspólne przeżycia! Bo czy w domu, czy w podróży - chodzi o dzielenie się wspaniałymi chwilami i wspólne odkrywanie nowych rzeczy. Gdy tylko nadejdą pierwsze naprawdę ciepłe dni, czas wyjść z całą rodziną na zewnątrz! We własnym ogrodzie, na wybrzeżu Bałtyku, w ulubionym parku lub w górach - wszędzie czekają na Ciebie małe przygody.

Pierwsze rzeźbienie, ekscytująca wycieczka rowerowa lub eksperymenty na grządce warzywnej - wróć do tych przeżyć na własnych zdjęciach. Pokazują one, jak szczęśliwe były Twoje dzieci, jak odważnie stawiały czoła nowym wyzwaniom lub te najmłodsze, jakie kreatywne pomysły odkryły w naturze .

Zbieraj najciekawsze momenty lata w CEWE FOTOKSIĄŻCE i przypominaj sobie, jak cieszyłeś się wolnym czasem i ekscytującymi zajęciami. Jasne kolory i zabawne elementy projektu odzwierciedlają różnorodność czasu SPĘDZONEGO z rodziną. Indywidualny spis treści zapewnia porządek, dla którego rezerwujesz wolną pierwszą stronę. Pokażemy Ci, jak to działa.

Podziel rozdziały według tematów związanych z wypoczynkiem

Kobieta siedzi na kanapie patrząc na fotoksiążkę ze zdjęciami rodzinnymi z wędrówki.
Podziel swoje przeżycia na rozdziały, każdy w innym kolorze.

Czy pamiętasz, jak Twoje dzieci nie mogły się doczekać przejścia długiego szlaku? A jak zdziwiłeś się, że nawet najmłodsi dotarli do końca? Dokładnie takie wspomnienia możesz zanotować w swoim letnim dzienniku. Podziel swoje działania na poszczególne rozdziały - w ten sposób książka nabiera struktury. Zalecamy format A4* poziomy w twardej oprawie, a także papier fotograficzny głęboki mat. Taki format umożliwia umieszczenie różnych szczegółów, takich jak ramki, cliparty i układy stron z wieloma zdjęciami na jednej stronie. Dzięki płaskiemu łączeniu stron (Lay-Flat) możesz rozciągnąć duże motywy na dwóch stronach.

Jeden motyw na dwóch stronach

Kobieta siedzi na kanapie i patrzy na fotoksiążkę. Na dwóch stronach można zobaczyć zdjęcie pięciu rowerów na tle błękitnego nieba.
Użyj formatu w poziomie i przeciągnij zdjęcie na dwie strony.

Mama jedzie z przodu, dzieci z tyłu, a tata zamyka peleton. Każdy członek rodziny bez wielkich słów wie, w jakiej kolejności pedałuje. Czasami to właśnie takie rzeczy decydują o tym, czym jest rodzina - dotyczy to również wymownego motywu. Możesz go wystawnie umieścić na dwóch stronach jako stronę tytułową nowego rozdziału w swojej fotoksiążce. Dobrze sprawdzą się również zdjęcia panoramiczne krajobrazowe lub widokowe. Zostaw miejsce na nagłówek poniżej projektu. Clipart monochromatycznej kliszy w naszym przykładzie stanowi tło dla tekstu i oznacza nową część książki. Klikając prawym przyciskiem myszy, za pośrednictwem menu kontekstowego, obiekt możesz umieścić jeden poziom za czcionką. Dodatkowy, zabawny obrazek clipart w tym samym kolorze rozluźnia ogólny obraz.

Wiele zdjęć opowiada jedną historię

Kobieta patrzy na podwójną stronę fotoksiążki z wieloma zdjęciami z wycieczki rowerowej.
Przeżyj rodzinne chwile jeszcze raz.

Podczas postoju nad rzeką dzieciaki zbudowały kamienny zamek, a Ty zrobiłeś sobie przerwę na kawę. To niewiarygodne, ile dzieci mają wyobraźni. Potrafią wykorzystać to, co oferuje natura, żeby stworzyć swój własny mały świat. Na szczęście miałeś aparat pod ręką, aby uchwycić ten piękny moment. W przeciwieństwie do zdjęcia panoramicznego na początku rozdziału, na kolejnych stronach opowiesz o najważniejszych punktach wycieczki rowerowej za pomocą wielu małych zdjęć. Aby to zrobić, użyj szablonów układu z menu projektowania. Filtruj je według liczby zdjęć, które chcesz przedstawić na stronie, a następnie po prostu przeciągnij zdjęcia do odpowiednich pól zdjęciowych. Dzięki clipartom i czcionkom możesz podkreślić swoje wrażenia lub dołączyć drobne informacje, takie jak miejsce lub data.

Kolory zaznaczają rozdziały

Fotoksiążka leży na stole. Dzieci można zobaczyć w ogrodzie na dwóch stronach.
Zielone tło, obiekty clipart i czcionka podkreślają motyw ogrodowy.

Sadzenie pierwszych pomidorów to relaksująca czynność z elementem zdobywania nowej wiedzy. Nie tylko świetnie jest się zajmować roślinami, kopać ziemię i podlewać krzaki za pomocą węża ogrodowego, ale cudownie jest również jeśc warzywa, które pielęgnujesz - wtedy smakują one jeszcze lepiej. Użyj kolorowego tła - przeciągnij je po prostu na obszar roboczy w programie do projektowania, aby podkreślić motyw ogrodowy. Bujna zieleń dobrze komponuje się z tym rozdziałem. Pasujące cliparty - takie jak łopaty, haczyki lub liście - można znaleźć, klikając niebieską strzałkę "Zainstaluj dodatkowe zasoby" poniżej podglądu clipartów. Wyszukaj także w Internecie odpowiednie symbole i obrazy, które możesz bezpośrednio zainstalować, a następnie wykorzystać w programie CEWE FOTOŚWIAT.

Baw się clipartami

Kobieta trzyma w rękach fotoksiążkę. Na podwójnej stronie można zobaczyć rzeźbiące dzieci.
Bądź kreatywny dzięki clipartom i podkreśl swój projekt małymi grafikami i symbolami.

W czasie lata w końcu nadszedł czas, aby dzieci mogły po raz pierwszy rzeźbić drewno specjalnymi narzędziami, oczywiście w rękawiczkach ochronnych. Chociaż nie powstały jeszcze żadne rzeźby, wszyscy świetnie się bawili na świeżym powietrzu. To ciepłe niedzielne wydarzenie zasługuje na osobną sekcję i kolorystykę w fotoksiążce. Cliparty pozwalają na umieszczenie narożników zdjęć i grafiki na taśmie, które z jednej strony wyglądają jakby zdjęcia były "wklejone" tak, jak dawniej, a z drugiej służą jako tło dla tekstu. Małe logo w kształcie rękawicy nadaje podwójnej stronie ręcznie wykonany akcent.

Twój osobisty spis treści

Fotoksiążka leży na stole obok zielonych roślin, filiżanki kawy i ciasteczek. Pierwsza strona przedstawia kolorowy spis treści z miniaturowymi zdjęciami.
Małe obrazki i kolorowe bloczki uporządkują Twój letni fotoreportaż.

Piesze wędrówki, majsterkowanie, rzeźbienie i wszystkie inne czynności, które sprawiły, że ciepłe miesiące uczyniły Twoje lato wyjątkowym, są idealną strukturą dla pierwszej strony w Twojej fotoksiążce ze spisem treści. Aby to osiągnąć, użyj czcionki, której używałeś na innych stronach i koloru z odpowiedniej sekcji. W naszym przykładzie użyliśmy darmowej czcionki "Dominique". Jeśli pobierzesz czcionkę z Internetu i zainstalujesz ją, zostanie ona automatycznie wyświetlona w programie CEWE FOTOŚWIAT. Pobierając nową czcionkę upewnij się zawsze, że obsługuje ona polskie znaki diakrytyczne.

Aby ustawić swoje zdjęcia z milimetrową precyzją, możesz użyć siatek pomocniczych i inteligentnych magnetycznych linii. Różne narzędzia można znaleźć w oprogramowaniu do projektowania w przyborniku pod symbolem "Układ" w prawym górnym rogu. Dzięki siatce pomocniczej linie siatki są wyświetlane na stronach fotoksiążki. Aby jak najlepiej wykorzystać siatkę, możesz dostosować jej rozmiar i kolor. Warto wiedzieć: siatka jest widoczna tylko w edytorze programu, a nie w drukowanej fotoksiążce.

Inteligentne linie magnetyczne włączasz, klikając symbol "magnesu". Linie pojawiają się wtedy za każdym razem, gdy przesuniesz zdjęcie. Wskazują również, gdzie obiekt powinien zostać upuszczony, aby krawędzie były wyrównane z innymi zdjęciami. Oprogramowanie automatycznie koryguje drobne odchylenia podczas umieszczania zdjęć, o ile aktywne są inteligentne linie.

Zaprojektuj swoją okładkę CEWE FOTOKSIĄŻKI

Widok z góry: kobieta trzyma w dłoni zamkniętą fotoksiążkę. W twardej okładce znajdują się kolorowe cliparty i napis "Nasze wspomnienia z bardzo wyjątkowego czasu". Na zdjęciu trójka dzieci na tle krajobrazu.
Okładka stanowi odbicie struktury kolorów użytych w fotoksiążce. Uszlachetnienie lakierem z efektem wypukłości dodatkowo podkreśla wrażenia dotykowe.

Oczywiście Twój letni dziennik również potrzebuje odpowiedniej okładki. Możesz powtórzyć jasne kolory swoich rozdziałów na okładce, filtrując cliparty według "kolorów" i układając poszczególne elementy poziomo jeden nad drugim w ich kolejności w spisie treści. Możesz dostosować kolor clipartu za pomocą opcji "Edytuj clipart". Możesz zmienić kształt, zaznaczając obiekt i przeciągając czerwone uchwyty. Ponieważ Twoja oprawa to twarda okładka, możesz również użyć uszlachetnienia tytułu.

Wskazówka: jeśli używasz wielu clipartów i czcionek - jak w naszym przykładzie - obraz z przeważającymi monochromatycznymi obszarami nadaje się jako motyw tytułowy. W ten sposób wszystkie elementy projektu mają swoje miejsce, a tekst jest czytelny.

Wszechstronne możliwości na wiele okazji

Fotoksiążkę jako fotoreportaż można oczywiście stworzyć na wiele innych okazji i na wiele innych tematów: Jeśli masz już dziennik sezonowy, czy nie byłoby cudownie stworzyć więcej fotoksiążek na jesień, zimę i wiosnę? Możesz wziąć to dosłownie i codziennie robić selfie lub zdjęcia swoim dzieciom(!) aby zarejestrować jak rosną. Możliwości tworzenia jest niezliczenie wiele.


Data publikacji: 26.08.2020 r.

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera
  • zyskaj kupon o wartości -10% na fotoprodukty CEWE
  • bądź na bieżąco z ofertą, trendami oraz inspiracjami fotograficznymi
  • odbierz darmową e-prenumeratę magazynu CEWE Fotoinspiracje
Klikając „ZAPISUJĘ SIĘ” dołączasz do społeczności CEWE. Cieszymy się, że jesteś z nami! Ty decydujesz, jak długo będzie trwała nasza wspólna przygoda.

Dziękujemy

Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym bezpłatną rejestrację.

Sprawdź swoją skrzynkę e-mail i kliknij link.

Przykro nam...

Niestety nie mogliśmy Cię zarejestrować.

Spróbuj ponownie teraz lub w późniejszym terminie.