Salony
Newsletter
Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Wskazówki projektowe

Co to jest fotoksiążka?

Przewodnik po niezwykłych książkach ze zdjęciami

W czasach, gdy każdy telefon jest wyposażony w aparat, a wykonanie zdjęcia zajmuje tylko ułamek sekundy, magia drukowanych fotografii nie zanika. Wręcz przeciwnie - odbitki stają się coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrz, a obok tradycyjnych albumów, na półkach stawia się fotoksiążki.

Jeżeli szukasz ciekawego sposobu na spersonalizowany prezent lub uporządkowanie własnej galerii zdjęć i nadanie jej pięknej, fizycznej formy, sięgnij po fotoksiążkę. To nowoczesne rozwiązanie może łatwo zastąpić ciężkie albumy na zdjęcia lub pudełka, w których przechowujesz odbitki. Czym jest fotoksiążka? Poznaj ją jeszcze bliżej na łamach naszego przewodnika!

Co to jest fotoksiążka?

Fotoksiążka to spersonalizowany produkt, który budową przypomina klasyczną książkę, a zawartością tradycyjny album. Bez trudu mieści się na regałach, półkach i w szafkach, nie zajmując wiele miejsca.

Co ją wyróżnia? Tworzenie fotoksiążki to proces, którym zarządza sam zamawiający. Każda strona może zostać zaprojektowana według Twoich własnych upodobań. Podstawę fotoksiążki tworzą fotografie, a ich uzupełnieniem stają się nagłówki, akapity, cytaty czy dekoracyjne grafiki. Fotoksiążkę można wykorzystać do stworzenia kroniki rodzinnej, zbioru zdjęć ślubnych, fotografii z podróży, wakacji, jubileuszu czy po prostu zgromadzenia w jednym miejscu najlepszych kadrów z chwil spędzonych z najbliższymi. To jeden z produktów fotograficznych, który najczęściej wybiera się na prezent.

Szukasz cytatów do fotoksiążki? Sprawdź tutaj!

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby fotoksiążka została wypełniona w oryginalny sposób, np. zdjęciami ulubionych postaci z bajek czy samym tekstem. To Ty decydujesz, co i w jakich układach znajdzie się w jej wnętrzu. Istnieje nieskończona liczba sposobów na zaprojektowanie własnej fotoksiążki i to właśnie w niepowtarzalności tkwi jej największa siła.

Jakie są najpopularniejsze oprawy?

Podczas projektowania własnej CEWE FOTOKSIĄŻKI możesz wybrać jedną z pięciu popularnych rodzajów okładek:

Jedną z najpopularniejszych jest twarda oprawa, która nie tylko doskonale zabezpiecza wnętrze przed zagięciami czy uszkodzeniami, ale również dodaje fotoksiążce elegancji oraz doskonale prezentuje się na półce. Taką oprawę można uszlachetnić, czyli wybrać opcję zastosowania wypukłych liter w kolorze np. złotym czy srebrnym. Ten typ fotoksiążki doskonale sprawdza się jako efektowny prezent dla bliskich.

Miękka okładka sprawia, że produkt jest lżejszy i bardziej elastyczny. Będzie dobrym wyborem dla tych, którzy nie potrzebują mieć do dyspozycji więcej niż 130 stron (w przypadku okładki twardej jest możliwość zaprojektowania do 202 stron).

Dla tych, którzy chcą wybrać jeszcze lżejszy i kompaktowy rozmiar produktu, dostępna jest oprawa zeszytowa z mocnym szyciem na grzbiecie. W jej przypadku można zaprojektować maksymalnie 50 stron.

Dużą popularnością cieszą się także fotoksiążki oprawione w naturalne materiały, takie jak ekologiczna skóra czy płótno. Oprawa skórzana jest dostępna w trzech kolorach: czarnym, białym oraz brązowym marmurkowym. Na eleganckiej, przyjemnej w dotyku powierzchni doskonale prezentują się eleganckie uszlachetnienia

Jeżeli szukasz oryginalnych rozwiązań, możesz wybrać także płócienną okładkę w trzech dostępnych wariantach: białym, szarym i niebieskim. Jej delikatna struktura oraz lekko chropowaty materiał świetnie sprawdzą się zarówno przy artystycznych projektach, jak i tworzeniu rodzinnej kroniki lub prezentu

Formaty fotoksiążek dostępne w CEWE

Dużym atutem fotoksiążki jest fakt, że możesz ją zaprojektować w wielu różnych rozmiarach i orientacjach. Dzięki temu dopasujesz produkt do okazji, swoich oczekiwań i budżetu.

Wśród dostępnych formatów fotoksiążek znajdziesz następujące opcje:

Ile zdjęć można zamieścić w CEWE FOTOKSIĄŻCE?

Personalizacja fotoksiążki oznacza, że w swoim produkcie możesz zastosować różne układy zdjęć, np. na jednej stronie zmieścisz 5 fotografii w formie kolażu, a na innej w ogóle nie musi być zdjęć (całą stronę mogą zajmować np. życzenia i podziękowania).

Druga kwestia, o której nie można zapomnieć, to ograniczenie liczby stron w zależności od wybranego typu oprawy. W przypadku okładki zeszytowej w środku może znaleźć się maksymalnie 50 stron. Zakładając, że postawisz na 50 stron, a na każdej stronie znajdą się 2 zdjęcia, to łącznie wykorzystasz 100 fotografii. Wybierając okładkę twardą, możesz zaprojektować maksymalnie 202 strony, ale załóżmy, że masz do dyspozycji 30 fotografii. W tym przypadku, możesz zaprojektować np. 30 stron z jednym zdjęciem na każdej stronie albo 15 stron z dwoma zdjęciami na każdej z nich.

W związku z powyższym, ostateczna liczba, ile zdjęć można zamieścić w CEWE FOTOKSIĄŻCE, jest uzależniona od wybranej oprawy, liczby stron oraz sposobu ułożenia fotografii. Możesz zaprojektować fotoksiążkę z mniejszą liczbą większych kadrów lub postawić na bardziej złożony projekt z mniejszymi zdjęciami w bardzo dużej liczbie. Większość formatów fotoksiążek umożliwia odejmowanie i dodawanie stron, dzięki czemu, w razie potrzeby, możesz zwiększyć ilość przestrzeni na kolejne fotografie lub usunąć wybrane strony. Obecnie nie funkcjonuje jeden limit zdjęć, który możesz wykorzystać przy projektowaniu — wszystko zależy od Twojego pomysłu.

Jaka ilość stron będzie optymalna dla fotoksiążki?

W CEWE FOTOKSIĄŻCE może występować od 26 do nawet 202 stron, które wypełnisz swoimi zdjęciami, tekstami i dodatkowymi elementami ozdobnymi.

Każdy projektant swojej fotoksiążki może mieć różne oczekiwania. Trudno więc mówić o odgórnie ustalonej optymalnej ilości stron dla fotoksiążki. Jednak sprawdźmy, jak to wygląda na przykładzie.

Chcesz stworzyć fotoksiążkę dla babci i w tym celu wyszukujesz fotografii, które najlepiej oddają Wasze wspólnie spędzone chwile. Okazuje się, że masz 50 zdjęć, które chcesz wykorzystać w swoim projekcie. Optymalna ilość stron w tym przypadku może wynosić od 26 do 50 stron, chyba że chcesz poświęcić dodatkowe strony wyłącznie na tekst (26 stron to najmniej, ile możesz wybrać; jedynie w przypadku CEWE FOTOKSIĄŻKI Kids będą to 22 strony).

Podsumowując, ostateczna maksymalna ilość stron będzie się różniła w zależności od wybranego formatu fotoksiążki i Twojego zamysłu. Ilość jest mocno uzależniona od realizowanego projektu oraz układu zdjęć i pozostałych elementów. W razie potrzeby, przy większości formatów, możesz dodać więcej stron w trakcie tworzenia projektu, tak, aby zmieścić wszystkie fotografie.

Czy CEWE FOTOKSIĄŻKĘ można zaprojektować samodzielnie?

Skorzystaj z naszego programu projektowego CEWE Fotoświat, kreatora online w przeglądarce lub aplikacji mobilnej.

Oczywiście! Jedną z głównych zalet CEWE FOTOKSIĄŻKI jest możliwość samodzielnego zaprojektowania całości i to bez wychodzenia z domu. W tym celu możesz skorzystać z jednej z trzech dostępnych opcji:

 • pobrać bezpłatny program do samodzielnego tworzenia projektów CEWE Fotoświat,
 • zaprojektować fotoksiążkę w naszym kreatorze online bezpośrednio w przeglądarce internetowej,
 • użyć aplikacji mobilnej, która pozwoli jeszcze szybciej dodawać do fotoksiążki zdjęcia z pamięci smartfona lub tabletu

Do dyspozycji jest także opcja czwarta dla profesjonalistów. Istnieje możliwość zaprojektowania fotoksiążki w programie Adobe Indesign®. Zdecyduj, która z opcji będzie dla Ciebie najwygodniejsza, a następnie wybierz interesujący Cię format fotoksiążki, okładkę oraz papier fotograficzny, aby przejść dalej do projektowania.

Jeśli interesuje Cię krok po kroku, jak zrobić fotoksiążkę, ---> zajrzyj tutaj.

Podczas tworzenia swojego projektu możesz dać się ponieść wyobraźni, przesuwając każdy element tak, jak najbardziej Ci się podoba. W ten sposób bez trudu zrealizujesz własną wizję dopasowaną do swojego stylu lub do osoby, której chcesz podarować produkt. Do Twojej dyspozycji będą dopasowane do różnych okazji szablony, różnorodne kolory tła, urocze cliparty (grafiki), ramki oraz pola tekstowe z wieloma rodzajami czcionek.

Czy projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI można zapisać np. w chmurze?

CEWE FOTOKSIĄŻKA to produkt, który możesz stworzyć w godzinę albo poświęcić na niego cały tydzień. W przypadku projektowania partiami lub chęci wrócenia do projektu po jakimś czasie, żeby ostatecznie stwierdzić, czy to jest to, masz możliwość zapisu swojego projektu. Zapis jest możliwy niezależnie od tego, czy projektujesz w kreatorze online, aplikacji czy programie CEWE Fotoświat.

Wybierając projektowanie w przeglądarce internetowej i naszym kreatorze online, możesz zapisać projekt w następujący sposób:

 • zarejestruj się podając swój adres e-mail i hasło, które będą potrzebne do zalogowania się na Twoje konto,
 • zaloguj się na konto i rozpocznij projektowanie,
 • żeby wejść w zapisany projekt należy kliknąć w ikonę ludzika w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać Moje projekty,
 • projekty będą przechowywane w tym miejscu przez 6 miesięcy.

Jeśli chcesz zapisać projekt online i wrócić do niego w dowolnej chwili na różnych urządzeniach, warto skorzystać z usługi CEWE myPhotos. To miejsce na internetowym dysku, w którym możesz przechowywać zarówno swoje zdjęcia w katalogach, jak i własne projekty, w tym projekty fotoksiążki. Bezpłatne oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń z systemami Windows, Android, iOS, Linux oraz Mac OS.

Dodatkowo w ramach CEWE myPhotos jeszcze łatwiej zaprojektujesz własną fotoksiążkę, korzystając z przesłanych fotografii. Przetestuj usługę asystenta CEWE FOTOKSIĄŻKI, który automatycznie utworzy dla Ciebie propozycję fotoksiążki, kierując się kolekcjami lub wydarzeniami z przesłanych przez Ciebie zdjęć. Przekonaj się, jak wiele jest zalet korzystania z CEWE myPhotos!

Projektowanie fotoksiążki przy użyciu gotowych szablonów

Gotowe szablony na wiele okazji: urodziny, ślub, wakacje, rodzinne oraz wiele innych.

Znajdziesz u nas wiele gotowych pomysłów na fotoksiążkę, które możesz wykorzystać we własnym projekcie. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają inspiracji. Gotowy szablon fotoksiążki możesz dowolnie modyfikować podczas projektowania, aby spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Jak wybrać swój ulubiony szablon? Przedstawmy to na przykładzie Kreatora online. Na początek wybierz podstawowe parametry fotoksiążki, takie jak format, rodzaj papieru i okładki oraz inne dodatkowe opcje, jeśli występują (uszlachetnienia czy pudełko prezentowe).

Po kliknięciu przycisku Stwórz teraz, Twoim oczom ukaże się strona z wyborem szablonu fotoksiążki . Zobaczysz tu szablony dopasowane do typu fotoksiążki, którą wybrałaś wcześniej, np. ślubnej, dla babci, dla dziadka czy świątecznej. Teraz nie pozostaje nic innego, jak wybrać najładniejszy dla Ciebie szablon i rozpocząć twórczą zabawę. Na naszej stronie internetowej znajdziesz gotowe pomysły na fotoksiążki z okazji ślubu, chrztu, urodzin, świąt Bożego Narodzenia czy rocznicy. Sprawdź dostępną ofertę i daj się zainspirować!

Czym różni się fotoksiążka od fotoalbumu?

Mimo, że oba produkty zostały stworzone z myślą o przechowywaniu najcenniejszych kadrów i wspomnień z nimi związanych, między fotoalbumem oraz fotoksiążką można znaleźć kilka różnic. Klasyczny fotoalbum to gotowa forma do porządkowania Twoich zdjęć. Fotografie zostają wydrukowane osobno w wybranych formatach, a następnie mogą zostać ręcznie ułożone na stronach albumu w wybranej kolejności. Fotoksiążka jest nowoczesnym rozwiązaniem, wykorzystującym formę klasycznej książki. Twoje zdjęcia, teksty i elementy dekoracyjne drukowane są bezpośrednio na jej stronach. Warto wspomnieć, że sformułowania fotoalbum i fotoksiążka bywają używane zamiennie.

Co jest lepsze, fotoksiążka czy fotoalbum?

Na to pytanie każdy miłośnik fotografii musi odpowiedzieć sobie sam. Zarówno fotoalbum, jak i fotoksiążka posiadają wyjątkowe zalety i świetnie eksponują osobiste zdjęcia. Warto zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania względem produktu służącego do przechowywania fotografii. W razie dodatkowych pytań odnośnie wyboru między fotoksiążką a fotoalbumem możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, które pomoże Ci podjąć decyzję.

Czas oczekiwania na fotoksiążkę

Wiemy, jak ważny jest czas realizacji zamówienia, kiedy czeka się na tak wyjątkowy produkt (często prezent)! Czas jest uzależniony od zamówionego projektu, w tym od wybranego formatu, okładki, papieru oraz ilości stron.

Co warto wiedzieć o terminach realizacji?

 • przy podawaniu liczby dni mówimy o dniach roboczych od poniedziałku do piątku,
 • w przypadku przelewu tradycyjnego, realizacja zamówienia zaczyna się po otrzymaniu wpłaty na nasze konto,
 • fotoksiążki w miękkiej oprawie, A4, A5 - czas realizacji od 4 do 5 dni roboczych,
 • fotoksiążki w twardej oprawie od 3 do 14 dni roboczych (najdłużej realizowane są duże projekty z papierem fotograficznym głęboki mat, wymagającymi okładkami, np. skórzanymi i uszlachetnieniem),
 • fotoksiążka Kids - 6-7 dni roboczych.

Dokładny czas sprawdzisz, wybierając format zamówionej fotoksiążki tutaj. Możesz oczekiwać na przyjazd kuriera, jeśli wybierzesz opcję z dostawą lub poczekać na informację, że Twoja CEWE FOTOKSIĄŻKA jest gotowa do odbioru w wybranym sklepie.

Jaka fotoksiążka jest najlepsza? Poznaj opinie!

Najlepsza fotoksiążka to taka, która najbardziej Ci się podoba! W zależności od treści lub okazji, z jakiej chcesz ją sprezentować bliskiej osobie, różne rozwiązania mogą okazać się lepsze od innych.

Wśród opinii naszych klientów, możemy znaleźć rekomendacje formatu XL lub XXL z twardą okładką na papierze fotograficznym błyszczącym/matowym. Są one polecane zwłaszcza w przypadku fotoksiążek dedykowanych osobom starszym lub z planem zapełnienia ich zdjęciami krajobrazów i panoram. Jako pamiątka ze ślubu świetnie sprawdza się klasyczny format A4 lub większy, który warto uszlachetnić literami w kolorze złotym/srebrnym i postawić na najwyższej jakości okładki, np. skórzane. Jeżeli planujesz zaprojektować fotoksiążkę niekoniecznie na prezent i przy mniejszym budżecie, jakość małych fotoksiążek w miękkiej lub zeszytowej oprawie bez wątpienia Cię zachwyci.

Szukając najlepszego rozwiązania dla siebie, warto przeczytać opinie naszych Klientów, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i pomysłami na swoje fotoksiążki. W ten sposób porównasz możliwe opcje i być może łatwiej będzie Ci wybrać tę najlepszą dla siebie.

– Małgorzata B. z Rzepiennika Strzyżewskiego

– Elżbieta T. z Łodzi

– Edyta Ł. z Serocka

– Iwona Z. z Borne Sulinowo

– Leszek L. z Pińczowa

– Jadwiga M. z Bolesławca

– Tadeusz L. z Olsztyna

– Małgorzata B. z Krakowa

– Michał K. z Żor

Gwarancja satysfakcji, czyli 100 dni na zwrot

Zamawiając CEWE FOTOKSIĄŻKĘ nie musisz obawiać się, że Twój produkt nie spełni oczekiwań. W razie, gdyby tak się stało, mamy na to rozwiązanie! Dzięki gwarancji satysfakcji, masz możliwość kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta w ciągu aż 100 dni.

Konsultanci dostępni pod telefonem przez 7 dni w tygodniu, znajdą rozwiązanie, żeby rozwiązać Twój problem. Chętnie wysłuchają Twoich wątpliwości i zaproponują, np. zwrot i możliwość ponownego zrealizowania Twojego zamówienia w ramach reklamacji. Gwarancja satysfakcji zapewni Ci zadowolenie z usług lub zwrot pieniędzy, dzięki czemu nie masz się czego obawiać składając u nas swoje zamówienie. Zamówienie własnej CEWE FOTOKSIĄŻKI to doskonały wybór, ponieważ każdy projekt jest realizowany na bazie wysokiej jakości materiałów, technik i z dbałością o detale.


Data publikacji: 02.02.2024 r.

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera
 • zyskaj kupon o wartości -10% na fotoprodukty CEWE
 • bądź na bieżąco z ofertą, trendami oraz inspiracjami fotograficznymi
 • odbierz darmową e-prenumeratę magazynu CEWE Fotoinspiracje
Klikając „ZAPISUJĘ SIĘ” dołączasz do społeczności CEWE. Cieszymy się, że jesteś z nami! Ty decydujesz, jak długo będzie trwała nasza wspólna przygoda.

Dziękujemy

Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym bezpłatną rejestrację.

Sprawdź swoją skrzynkę e-mail i kliknij link.

Przykro nam...

Niestety nie mogliśmy Cię zarejestrować.

Spróbuj ponownie teraz lub w późniejszym terminie.