Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Kreatywna wskazówka

Dekoracja z hexxas jako letnie wspomnienie

Wyjątkowe wspomnienia, zachwycające krajobrazy, piękne letnie chwile. Możesz zatrzymać tę słoneczną porę roku dzięki hexxas. Poznaj nasze kreatywne wskazówki, by stworzyć oryginalną i ciekawą dekorację ścienną.

Najpiękniejsze historie można opowiadać za pomocą zdjęć. I budować całą opowieść wraz z kolejnymi fotografiami. Możesz wykorzystać hexxas i stworzyć w Twoim domu wyjątkowo osobistą dekorację o modnym i nowoczesnym wyglądzie. Powstały w ten sposób fotoobraz składa się z najpiękniejszych chwil, które uchwyciłeś aparatem. Może zaprezentujesz w ten sposób Twoje letnie przygody na przykład miniony wypad na plażę z rodziną, wycieczkę do miasta lub daleką wyprawę na łono natury?

Dekoracja z wykorzystaniem hexxasów pozwala uruchomić kreatywność. Może umieścisz na jednym z kafelków samodzielnie stworzoną mapę, wytyczoną i sfotografowaną trasę podróży lub motyw, który lokalizację zdjęć? A co najważniejsze: tę kompozycję można stale rozszerzać. Mamy dla Ciebie trzy inspirujące wskazówki.

1. Mapa wspomnień z wakacji na plaży

Nakreślona mapa, śmiejące się dzieci, czteroosobowa rodzina, plaża i morze na sześciokątnych fotokafelkach.
Szczęśliwa rodzina - pokaż najpiękniejsze zdjęcia z rodzinnych wakacji i uzupełnij kadrami krajobrazowymi, portretowymi oraz zdjęciem samodzielnie wykonanej mapy.

Dzięki hexxas możesz stworzyć żywe wspomnienia. Często wiele chwil spędzonych razem, zostaje na długo w pamięci, jako jedne z ulubionych momentów. Możesz pokazać je na sześciokątnych płytkach hexxas. Łącz, dziel i układaj zdjęcia z wakacji według własnego uznania. Możesz spróbować opowiedzieć Twoją historię lub ułożyć jednolity obraz.

W naszym przykładzie utrwaliliśmy rodzinne wakacje nad morzem - widać dużo plaży i wody. W przypadku takich ujęć panoramicznych warto rozłożyć motyw dalekiego horyzontu na dwóch lub trzech hexxasach i wywołać w ten sposób silniejszy efekt. W najbliższym sąsiedztwie umieść zbliżenia, np. wydm. Takie zmiany perspektywy są szczególnie ekscytujące dla oka, a dzięki bezramowej ekspozycji na fotoobrazie hexxas wyglądają efektownie, ponieważ wszystkie fotografie zdają się ze sobą łączyć. Zaaranżuj piękne zdjęcia grupowe lub indywidualne bliskich osób w plażowej scenerii.

Mapa jako szczególnie atrakcyjny element

Co powiesz na własną mapę, która pokazuje wyspę lub miejsce wypoczynku? Być może Tobie lub Twoim dzieciom spodoba się złapanie za kredki. Tylko od Ciebie zależy, czy narysujesz mapę odręcznie, po prostu z grubsza narysujesz kontur, wydrukujesz ją lub zrobisz zdjęcie.

Nasza wskazówka: jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i wystarczająco dużo zdjęć, możesz zaprezentować Twoje hexxasy w wyjątkowy sposób, układając je w kształt miejscowości, w której spędziliście letnie chwile. Aby to zrobić, użyj taśmy malarskiej, aby wykleić z grubsza zarysy granic tego obszaru w miejscu, w którym chcesz umieścić hexxasy. Wcześniej wytnij z papieru kilka sześciokątnych płytek w żądanym formacie hexxasów i rozłóż je w tych granicach, aby dowiedzieć się, ile płytek potrzebujesz. Sensowne jest również wykonanie wszystkich prac przygotowawczych na podłodze. Planowanie jest dużo łatwiejsze niż zmiany ułożenia na ścianie.

2. Trasa podróży: zabawa w poszukiwaczy przygód z osobistymi atrakcjami

Sześciokątne elementy hexxasów prezentują żółte metro, mur berliński, symbol na sygnalizatorze świetlnym i inne elementy typowe dla stolicy.
Najpiękniejsze zakątki Berlina - sześciokątne hexxasy pokazują zabytki, typowe berlińskie detale i atrakcje turystyczne miasta.

Big Ben w Londynie, Wieża Eiffla w Paryżu, Brama Brandenburska w Berlinie: Przy wyborze celu podróży często główną rolę odgrywają zabytki - i to one zostają zapamiętane. Oprócz typowych miejsc w danej lokalizacji, znajdziemy wiele drobnych szczegółów, które też kształtują klimat miasta i z perspektywy czasu są wspaniałym wspomnieniem. Dzięki samodzielnie zaprojektowanym hexxasom możesz pokazać różne oblicza Twoich podróży - zdjęcie po zdjęciu. W ten sposób skupiasz się na tym, co najbardziej ukształtowało Twoje odczucia i pokazujesz miasto z osobistej perspektywy. Więcej świetnych pomysłów i sztuczek dotyczących tego, jak robić zdjęcia podczas następnej wycieczki znajdziesz tutaj.

Nasza wskazówka: projektując Twoje hexxasy, zwracaj uwagę na harmonię kolorystyczną! Skoncentruj się najsilniej na kolorach widocznych na sfotografowanej mapie miasta, a następnie wybierz odpowiednie fotografie. W naszym przykładzie to odcienie szarości, zieleni i żółci tworzą harmonijny ogólny obraz.

W naszym przykładzie z wycieczki do Berlina dobór zdjęć wywołuje bardzo indywidualne wrażenie ze stolicy. Fragmenty przypominają zabawę w poszukiwacza śladów, aby dowiedzieć się, gdzie w Berlinie powstały zdjęcia. Pomocna jest sfotografowana mapa z własnoręcznie wstawionymi oznaczeniami: przypomina ona o osobistych wrażeniach podczas wycieczki po mieście, a jednocześnie jest praktyczną rekomendacją trasy dla rodziny i przyjaciół. Po prostu zrób zdjęcie mapy miasta, z której korzystałeś podczas podróży lub wydrukuj mapę po jej zakończeniu. Twoje własne najciekawsze miejsca są następnie rysowane w kolorze, a następnie dodawane jest zdjęcie.

3. Krajobrazy: uchwyć klimaty dalekich podróży

Fotokafelki ze zdjęciami z wyprawy wędkarskiej w Kanadzie: mężczyzna łowiący ryby, ryba w jeziorze, kobieta w hamaku, żółty liść klonu i panorama gór.
Kanada z każdej perspektywy: podwodne ujęcia mieszają się ze zdjęciami krajobrazowymi. Żółty liść klonu jest typowym narodowym akcentem.

Zabierz do domu dominujące poczucie wolności, które towarzyszy podróżom na duże odległości, łącząc najbardziej ekscytujące zdjęcia i charakterystyczne elementy z danego kraju na Twoim fotoobrazie. W naszym przykładzie z dalekiej podróży do Kanady typowym rozpoznawalnym symbolem jest liść klonu w pięknej scenerii. W jesiennej żółci unosi się na powierzchni ciemnozielonego jeziora - ulotna, doskonale uchwycona chwila.

Nasza wskazówka: w przypadku kadrów przedstawiających morze, jeziora lub krajobraz, które są rozmieszczone na różnych kafelkach, upewnij się, że horyzont tworzy jedną linię. W naszym przykładzie lewy i prawy hexxas są przestrzennie daleko od siebie, ale nadal wyglądają jak jedno zdjęcie, ponieważ linia brzegowa zachowuje ciągłość.

W tej kompozycji hexxasów to liść przyciąga wzrok, co jest inspirujące jako akcent kolorystyczny i odpowiedni symbol Kanady. Jednocześnie jest łącznikiem pomiędzy poszczególnymi fotografiami, na których zestawia się scenerię wędkarską z najróżniejszych perspektyw. Podobny klimat kolorów kadrów zapewnia harmonijny wygląd, a różne perspektywy oddają wrażenie unoszenia się na wodzie w naturze.

Szukasz więcej wakacyjnych inspiracji? Na naszej stronie podróżniczej znajdziesz wiele innych wspaniałych pomysłów na to, jak możesz uchwycić wspomnienia z ostatnich wakacji lub wycieczki w szczególnie piękny sposób. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się takie doświadczanie, tworzenie i projektowanie!

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne