Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Fotowskazówki

Wskazówka: jak fotografować dzieci | CEWE

Nico Lindner

Przygotowując się do sesji zdjęciowej stawiasz na sprzęt i plan na, to w jaki sposób będziesz chciał uchwycić rodzinę, a może wolisz działać spontanicznie? Aby zrobić idealne zdjęcia dzieciom, warto próbować, kombinować i szukać sposobów, by uchwycić urocze momenty. Możesz poznać kilka wskazówek, jak robić zdjęcia i cieszyć się pięknymi kadrami. Nasz doradca: Pascal Mühlhausen, ekspert fotograf z CEWE podpowiada, jak zorganizować sesję.

Jaki aparat jest najlepszy? Ten, który masz pod ręką

Jaki aparat jest najlepszy, kiedy chcesz zrobić zdjęciu dziecku? Przede wszystkim ten, po który możesz sięgnąć najszybciej. Najczęściej będzie to ten wbudowany w smartfon. Często te najpiękniejsze kadry uda Ci się zrobić za pomocą telefonu. Mobilne, wszechstronne urządzenia to najlepszy wybór, zwłaszcza na zewnątrz. Nowsze modele charakteryzują się tak wysoką technologią, że pozwalają niezawodnie uchwycić spontaniczne momenty, zwłaszcza wtedy, gdy maluch jest aktywny.

Aparaty w smartfonach również uruchamiają się bez dźwięków - wspaniała funkcja, jeśli chcesz fotografować Twoje dzieci podczas snu.

Chłopiec patrzy, z ojcem jak lecą bańki mydlane.
Fascynujące, cudowne, a jednocześnie takie proste: bańki mydlane, które rozświetlają rodziców i dzieci. Kto stworzy największe?

Profesjonalny aparat? Zoom i krótka migawka!

Jeśli jednak używasz bardziej zaawansowanego aparatu, warto zwrócić uwagę na długą ogniskową od 100 mm i krótki czas otwarcia migawki. W wielu przypadkach tak zwany tryb sportowy ma dokładnie tę właściwość. Długa ogniskowa zapewnia pole do obserwacji: zoom pozwala odejść dalej. W pewnym momencie przestaniesz być zauważany, przestaniesz być w centrum zainteresowania, a dzięki temu Twój maluch zacznie zachowywać się naturalnie. A Ty będziesz mógł to utrwalić na zdjęciu.

Perspektywa ma znaczenie

Perspektywa: jeśli podczas robienia zdjęcia jesteś na tym samym poziomie co dziecko, od razu będą one wyglądać na bardziej naturalne i ciekawsze. Metoda fotografowania z góry nie gwarantuje sukcesu. Natomiast fakt, że znajdujesz się na tej samej wysokości, co maluch sprawia, że możesz stworzyć piękne zdjęcia. Możliwość uchwycenia takiego kadru jest zazwyczaj w czasie wspólnej zabawy.

Chłopiec patrzy na aparat przez szczeble drabiny.
Wystarczy spojrzeć - drabina spontanicznie stała się elementem sesji zdjęciowej.

Swoboda i czas

Czas to być może najcenniejszy element w czasie rodzinnej sesji. Cierpliwość i danie sobie czasu sprawia, że możemy uzyskać zachwycające rodzinne kadry. Zdjęcia które zaaranżujesz w dany sposób nie różnią się od siebie. Dlatego warto zmienić podejście i postawić przede wszystkim na dobrą zabawę, a także budowanie więzi. Podczas sesji fotograficznej to nie zdjęcia są najważniejsze, a chwile spędzone wspólnie. Daj sobie i dziecku czas na przerwy. Najważniejsza jest więź.

Ojciec i matka szaleją na kocu z synkiem.
Sesja zdjęciowa z rodziną, ale bez presji i z dużą dozą śmiechu - to dobra zabawa!

Podziękowania jako motywator do wspólnej zabawy

A propos bycia razem: niezależnie od tego, czy spędzacie czas na dłuższej zabawie, czy jedząc coś smacznego - wyrażaj wdzięczność za cierpliwość dziecka. Fotografia nigdy nie powinna stać się pracą. A tym większa szansa, że ​​kolejny pomysł na zdjęcie zostanie przyjęty z radością.

Mamy nadzieję, że robienie zdjęć sprawi Ci przyjemność!