Info
Obsługa klienta
+48 774063180
Na stole obok ozdób choinkowych, takich jak papier do pakowania i lampki choinkowe, leżą trzy kalendarze.

Kreatywne wskazówki | CEWE

Kreatywna wskazówka – stwórz trzy Fotokalendarze na podstawie jednego projektu. Zaskocz Twoich bliskich

Samodzielnie zaprojektowane Fotokalendarze sprawią bliski wiele radości. Nie tylko wtedy, gdy znajdą je pod choinką, ale również przez cały następny rok. Co miesiąc będą przypominać o wyjątkowych wspomnieniach oraz wspólnie przeżytych chwilach. Czy to dla babcia i dziadek, matki chrzestnej, czy siostry - kalendarz z Twoimi zdjęciami jest idealnym upominkiem, który zbliża do siebie bliskich i dekoracją mieszkania.

Chciałbyś podarować Fotokalendarz różnym osobom, ale masz ograniczony czas na projektowanie? W takim razie mamy gotową praktyczną wskazówkę. Utwórz dwanaście arkuszy kalendarza w bezpłatnym programie projektowym CEWE Fotoświat i po prostu wymień okładki i fotografie do jeden lub dwóch miesięcy. Może wstawisz zdjęcie tej osoby, która ma otrzymać prezent? W ten sposób możesz szybko zaprojektować różne Fotokalendarze.

A może potrzebujesz jeszcze trochę inspiracji? Chętnie podzielimy się z Tobą naszymi pomysłami na to, jak zaprojektować okładkę. Można to zrobić szybko i łatwo.

Dodatkowa wskazówka: zachowaj minimalistyczny i prosty wzór na stronach z miesiącami. Fotokalendarz z pewnością będzie świetnym upominkiem. Pokaż osobisty i być może bardziej kolorowy akcent na okładce.

Duże zdjęcie i cliparty na okładce

Fotoalendarz od CEWE na 2021 z dużym zdjęciem rodzinnym i clipartami.
Cliparty pod tekstem ułatwiają czytanie go. W tym przypadku wiadomość do matki chrzestnej znajduje się na plamie farby.

Chciałbyś, aby okładka Fotokalnedarza, który podarujesz matce chrzestnej była ciekawa i urocza? Umieść zdjęcie na całej powierzchni. W kategorii clipartów znajdziesz kolorowe plamy w kolorze beżowym. Takie jak te użyte w naszym przykładzie, które służą jako tło dla tekstu. Wykorzystano również czcionki „Chin Up Buttercup Cutecaps” i „DK Midnight Chalker”. Serce i ramka na rok 2021 to także cliparty, które można znaleźć w programie CEWE Fotoświat.

Projektowanie Fotokalendarza w programie CEWE Fotoświat na laptopie. Na biurku obok lampek choinkowych i papieru do pakowania  znajdują się trzy gotowe kalendarze z różnymi okładkami.
Za pomocą programu CEWE Fotoświat możesz samodzielnie zaprojektować cały kalendarz lub skorzystać z dostępnych szablonów.

Odcienie sepii i emocjonalne ujęcia

Fotoklendarz od CEWE na 2021 ze zdjęciem rodzinnym w sepii.
Spersonalizowana okładka

Dwanaście zdjęć dzieci i wnuków zachwyci serca dziadków. Na okładce można umieścić bardzo emocjonalne zdjęcie, które obrazuje Waszą wieź. Całość nie wymaga wyszukanego projektu, wystarczy, że dodasz ciekawy efekt kolorystyczny w programie CEWE Fotoświat. To proste. Otwórz go podwójnym kliknięciem i wybierz filtr sepii w sekcji Efekty fotograficzne.

Umieść zdjęci na ¾ strony, a ¼ zostaw na minimalistyczny podpis. W naszym przykładzie użyliśmy czcionki „Norfolk” w wersji Narrow and Serif i ustawiliśmy 2021 w pasującym szarobrązowym odcieniu.

Połącz czerń i biel z kolorowymi akcentami

Fotokalendarz od CEWE na 2021 z dużym zdjęciem rodzinnym z czarno-biało-różową czcioncką obok przywieszki prezentowej i zawiniętym prezentem na stole.
Stare zdjęcie rodzinne może świetne wyglądać na stronie tytułowej Fotokalendarza.

Wykorzystaj stare zdjęcie rodzinne na okładce! W tym celu zeskanuj je i umieść na pierwszej stronie. Taka fotografia świetnie się łączy z nowszymi kadrami, które możesz umieścić na kartkach z miesiącami.

Jeśli nie masz fotografii z przeszłości, po prostu przekształć jedno ze swoich cyfrowych zdjęć na styl vintage. Otwórz go w programie CEWE podwójnym kliknięciem i zastosuj filtr czarno-biały za pomocą efektów fotograficznych. Dzięki tak zwanej korekcji gamma można rozjaśnić obraz. Tworzy to pożądany efekt vintage i zapewnia większą czytelność tekstu.

W naszym przykładzie wybraliśmy czcionki „Liebe Erika” i „Baginda Script”. Ramkę, w której umieściliśmy rok można znaleźć w sekcji cliparty. Pokoloruj ten i tekst jasnym koralowym odcieniem i ułóż elementy w górnej części okładki.

Wskazówka dotycząca składania zamówień Najpierw zaprojektuj swój Fotokalendarz. Gdy tylko będzie gotowy, zapisz swoją pracę i użyj jej jako szablonu do tworzenia kolejnych wariantów. Zapisujesz je jako kopię i przypisujesz nową nazwę pliku, aby śledzićmieć kontrolę nad plikami. Kiedy wszystkie kalendarze są gotowe, umieść je jeden po drugim w koszyku i wyślij jako jedno zamówienie.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne