Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Na stole obok ozdób choinkowych, takich jak papier do pakowania i lampki choinkowe, leżą trzy kalendarze.

Kreatywne wskazówki | CEWE

Fotokalendarze pod choinkę – podaruj bliskim dobry rok

Dbasz o bliskich i zależy Ci, aby każdego dnia czuli się szczęśliwi? Z okazji nadchodzących Świąt możesz podarować im dobry rok – pełen radości i uśmiechu. Kalendarz ze zdjęciami to coś więcej niż prezent! Odkryj sprytną wskazówkę, dzięki której w szybki sposób zaprojektujesz kilka Fotokalendarzy w krótkim czasie. Poznaj również praktyczne rady dotyczące tworzenia okładek.

Na ulicach pojawiają się już dekoracje, w radiu coraz częściej słyszysz piosenki takie jak „Last Christmas” czy „All I want for Christmas is you”, a w rodzinnym domu nawet z daleka czuć zapach pierników... To znaki, że Święta są tuż za rogiem, a rok zbliża się ku końcowi. Czas zatem zadbać o niepowtarzalne upominki dla bliskich. Spraw, by poczuli radość i wzruszenie w wigilijny wieczór, kiedy znajdą prezenty pod choinką. Fotokalendarz to coś więcej niż prezent – będzie wywoływał uśmiech każdego dnia. Dla babci i dziadka, matki chrzestnej czy siostry — kalendarz z Twoimi zdjęciami jest idealnym upominkiem.

Chcesz podarować Fotokalendarz różnym osobom? Szybko możesz przygotować kilka projektów. Jak to zrobić? Najpierw stwórz projekt jednego kalendarza: wybierz 13 zdjęć, gotowy szablon i umieść fotografie w odpowiednich miejscach. Kolejne upominki łatwo przygotujesz na podstawie Twojego pierwszego projektu, lekko go modyfikując. Zmień wygląd okładki i wymień 2-3 fotografie ozdabiające dane miesiące. Możesz też dodać inne osobiste elementy, na przykład zdjęcia osoby, dla której przygotowujesz prezent. W ten sposób szybko zaprojektujesz różne Fotokalendarze.

Dodatkowa wskazówka: zachowaj minimalistyczny i prosty wzór na stronach z miesiącami, aby kalendarz pasował do wystroju różnych wnętrz mieszkań. Dzięki takiemu zabiegowi ciocia, siostra czy babcia będą mogły zaprezentować go na ścianie w salonie, kuchni czy domowym biurze.

Zachwyć bliskich od pierwszego spojrzenia - stwórz wyjątkową okładkę

Duże zdjęcie i cliparty na okładce

Fotoalendarz od CEWE na 2021 z dużym zdjęciem rodzinnym i clipartami.
Kolorowe, jednolite tło ułatwia czytanie tekstu. W tym przypadku wiadomość do bliskich znajduje się na plamie farby.

Chcesz, aby okładka Fotokalendarza, który podarujesz bliskiej osobie, była ciekawa i elegancka? Umieść zdjęcie na całej powierzchni. W kategorii Cliparty znajdziesz kolorowe, nieregularne kształty. Postaw na ciepłą, beżową barwę. Jeśli zdecydujesz się na dodanie osobistego tekstu, wykorzystaj czcionki „Chin Up Buttercup Cutecaps” i „DK Midnight Chalker”. Serce i ramka, które mogą ozdobić napis 2022 to także cliparty, które znajdziesz w programie CEWE Fotoświat, w menu po lewej stronie.

Projektowanie Fotokalendarza w programie CEWE Fotoświat na laptopie. Na biurku obok lampek choinkowych i papieru do pakowania  znajdują się trzy gotowe kalendarze z różnymi okładkami.
Za pomocą programu CEWE Fotoświat możesz samodzielnie zaprojektować cały kalendarz lub skorzystać z dostępnych szablonów.

Odcienie sepii i emocjonalne ujęcia

Fotoklendarz od CEWE na 2021 ze zdjęciem rodzinnym w sepii.
Spersonalizowana okładka

Zdjęcia dzieci i wnuków zachwycą dziadków – podaruj im 12 magicznych chwil na 12 miesięcy. Na okładce możesz umieścić bardzo emocjonalne zdjęcie, które pokazuje więzi i miłość w Twojej rodzinie. Całość nie wymaga wyszukanego projektu – wystarczy, że dodasz ciekawy efekt kolorystyczny w programie CEWE Fotoświat. To proste: dwa razy kliknij na zdjęcie i automatycznie przejdziesz do edycji zdjęć. Następnie wybierz filtr sepii w sekcji “Efekty fotograficzne”.

Umieść zdjęcia na ¾ strony, a ¼ zostaw na minimalistyczny podpis. Możesz użyć czcionki „Norfolk” w wersji Narrow and Serif i wstawić napis 2022 w pasującym szaro-brązowym odcieniu.

Połącz czerń i biel z kolorowymi akcentami

Fotokalendarz od CEWE na 2021 z dużym zdjęciem rodzinnym z czarno-biało-różową czcioncką obok przywieszki prezentowej i zawiniętym prezentem na stole.
Stare zdjęcie rodzinne może świetne wyglądać na stronie tytułowej Fotokalendarza.

Na okładce wykorzystaj rodzinną fotografię z dawnych lat. Aby to zrobić, zeskanuj zdjęcie i umieść je na pierwszej stronie Twojego projektu. Taka fotografia świetnie się skomponuje z nowszymi kadrami, którymi możesz ozdobić karty przedstawiające poszczególne miesiące.

Jeśli nie masz fotografii z przeszłości, po prostu przekształć jedno ze swoich cyfrowych zdjęć na styl vintage. W programie CEWE Fotoświat przerób kadr na czarno-biały, stosując odpowiedni filtr w sekcji efektów fotograficznych. Dzięki tak zwanej korekcji gamma możesz rozjaśnić obraz. Stworzy to pożądany efekt vintage i zapewni większą czytelność tekstu.

Wybierz czcionkę „Liebe Erika” i „Baginda Script”. Możesz wykorzystać również ramkę i umieścić w datę. Wszystkie obramowania znajdziesz w sekcji Cliparty. Wypełnij te elementy i tekst jasnym, koralowym odcieniem i ułóż je w górnej części okładki.

Jak widzisz, żeby stworzyć niepowtarzalne prezenty dla bliskich, wystarczy kilka chwil i sprytne ułożenie zdjęć. Dzięki prezentom ze zdjęciami możesz przenieść rodzinę i przyjaciół do ulubionych momentów z Waszego życia. Pamiętaj, by elegancko zapakować kalendarz – możesz zamówić dedykowane dla danego formatu kalendarza opakowanie prezentowe tutaj. Delikatna kolorystyka ze złotymi elementami idealnie komponuje się ze świąteczną stylistyką. Taki upominek z pewnością będzie fantastycznie prezentować się pod choinką.

Wygodnie skompletuj zamówienie

Gdy Twój Fotokalendarz będzie gotowy, zapisz pracę i użyj jej jako szablonu do tworzenia kolejnych wariantów. Następne wersje fotokalendarzy zapisuj jako kopie, przypisując każdemu plikowi nową nazwę. Pozwoli Ci to zachować porządek. Kiedy opracujesz finalną wersję każdego z kalendarzy, umieść je jeden po drugim w koszyku i wyślij jako jedno zamówienie.

Jak widzisz, żeby stworzyć niepowtarzalne prezenty dla bliskich, wystarczy kilka chwil i sprytne ułożenie zdjęć. Dzięki prezentom ze zdjęciami możesz przenieść rodzinę i przyjaciół do ulubionych momentów z Waszego życia. Pamiętaj, by elegancko zapakować kalendarz – możesz zamówić dedykowane dla danego formatu kalendarza opakowanie prezentowe tutaj. Delikatna kolorystyka ze złotymi elementami idealnie komponuje się ze świąteczną stylistyką. Taki upominek z pewnością będzie fantastycznie prezentować się pod choinką.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne