Salony
Newsletter
Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 80

Dzień Rodzeństwa - zachowaj wspólne chwile na zdjęciach

Co podarować siostrze, bratu? Oto kilka pomysłów

Choć czasami się kłócą i mają odmienne zdania, to z pewnością staną za sobą murem! Bracia i siostry to wyjątkowe towarzystwo, które wspólnie idzie przez życie od najmłodszych lat. Jeżeli masz w domu wesołe maluchy, które nie wyobrażają sobie dnia bez siebie, to z okazji Dnia Rodzeństwa przygotuj dla nich specjalną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Taki album ze zdjęciami może być też świetnym pomysłem na prezent dla dorosłego rodzeństwa – Twojej siostry lub brata.

Kiedy jest Światowy Dzień Rodzeństwa?

Dzień Rodzeństwa przypada 10 kwietnia. Jest świętem szczególnie celebrowanym w niektórych stanach USA, jednakże warto je obchodzić także w Polsce. Chociaż początkowo święto to miało charakter jedynie lokalny w Stanach Zjednoczonych, to obecnie zaczyna być coraz bardziej popularne na całym świecie. Wszystko za sprawą mediów społecznościowych i coraz popularniejszego trendu, aby w Dzień Rodzeństwa zamieszczać na swoich profilach wspólne fotografie z braćmi i siostrami.

Popularność tego święta w szczególności rozkwita w Indiach i Australii. Warto więc zacząć celebrować ten wyjątkowy dzień, gdyż relacje rodzeństwa tworzą wyjątkowe więzi na całe życie. To wspaniała okazja, aby powiedzieć braciom i siostrom jak wiele dla nas znaczą. To także bardzo dobry moment na to, aby przyjrzeć się własnym dzieciom i temu, jak budują swoje relacje. Bracia i siostry mogą być kimś niezastąpionym – najbliższym na świecie.

Jak świętować Dzień Rodzeństwa?

Dwie siostry siedzą na wzgórzu
Dzień Rodzeństwa stwarza świetną możliwość spędzenia wspólnie czasu z siostrą lub bratem.

W Dzień Rodzeństwa najlepiej jest poświęcić czas siostrom i braciom. Dla dorosłego rodzeństwa, w szczególności takiego, które obecnie mieszka daleko od siebie, będzie to świetna sposobność, aby zmotywować się do spędzenia wspólnie czasu w wyjątkowy sposób. Dorośli mogą spróbować porobić wspólnie rzeczy, które uwielbiali w dzieciństwie. Może to być granie w gry na konsoli, wspólne układanie klocków LEGO czy rozegranie meczu piłki nożnej. Oczywiście ma to być tylko pretekst do pogadania i pośmiania się.

Poza aranżowaniem wspólnego czasu warto także przygotować wyjątkowy prezent. Nie przez przypadek w poprzednim akapicie pojawił się wątek zdjęć dodawanych w mediach społecznościowych. Otóż jak to bywa przy wszystkich okazjach, fotografia daje niesamowitą sposobność do wykonania wyjątkowego prezentu dla rodzeństwa. Możesz przygotować piękną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, w której zamieścisz Wasze wspólne zdjęcia.

Jeżeli chcesz nauczyć swoje pociechy celebrowania Dnia Rodzeństwa to przygotuj dla nich taką książkę ze zdjęciami, która będzie pokazywała wspaniałe chwile z ich wspólnych zabaw. Szczególnie atrakcyjna formą dla najmłodszych będzie CEWE FOTOKSIĄŻKA Kids. Na jej grubych, zaokrąglonych stronach zmieścisz ulubione fotografie, a ta forma albumu sprawi, że nawet bardzo małe dzieci będą mogły ją swobodnie oglądać.

Dzień Braci

Bracia na wycieczce
Dzień Braci to doskonała okazja do zacieśniania Waszych więzi.

Zastanawiasz się, kiedy jest Dzień Brata? To święto dedykowane wszystkim braciom przypada na dzień 24 maja. Jeśli więc jesteś dumnym posiadaczem lub posiadaczką brata albo braci, koniecznie wykorzystaj ten dzień do zrobienia dla nich czegoś miłego! Przygotowując prezent zastanów się, jakie hobby i zainteresowania posiada Twój brat. Na tej podstawie możesz przygotować dla niego wyjątkową niespodziankę np. kupić nowe wydanie gry, książkę czy zasponsorować voucher na gokarty.

Spersonalizowany prezent z Waszym zdjęciem z dzieciństwa z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Z fotoprezentów polecamy np.:

Ponadto, ciekawymi pomysłami może być wspólne spędzenie czasu podczas kolacji w przytulnej restauracji albo w zaciszu domowym. Dzięki temu będziecie mogli spokojnie porozmawiać i poświęcić sobie jeszcze więcej uwagi niż zwykle.

Zapomnijcie o smartfonach i nieodebranych połączeniach! To Wasze wyjątkowe chwile! Niezależnie od tego, na jaki fotoprezent się zdecydujesz i czy będzie on materialny czy też nie, z pewnością Dzień Braci to doskonała okazja do zacieśniania Waszych więzi i dobry pretekst na sprawienie miłej niespodzianki.

Dzień Siostry

Dwie kochające się siostry
Siostra, to najbliższa przyjaciółka i powierniczka najskrytszych tajemnic.

Światowy Dzień Siostry to bardzo dobra okazja, żeby podziękować swojej siostrze za to, że jest. Jeśli macie z siostrą dobre relacje, ale nigdy nie obchodziłyście lub nie obchodziliście tego dnia, może warto to zmienić? W końcu siostra w życiu wielu ludzi to najbliższa przyjaciółka i powierniczka najskrytszych tajemnic.

Oczywiście zanim zabierzesz się do planowania prezentu, przemyśl co sprawi Twojej siostrze najwięcej radości. Poniżej przedstawiamy Ci kilka inspirujących pomysłów prezentowych na Dzień Siostry!

  • Bombonierka ze zdjęciem - to doskonała propozycja na Światowy Dzień Siostry. Z pewnością przypadnie do gustu amatorkom słodkości. Takie pudełko możesz samodzielnie wypełnić ulubionymi czekoladkami. Po zjedzeniu zawartości, można zachować pudełko lub wyciąć samo zdjęcie na pamiątkę
  • Jeśli lubisz prostotę, możesz postawić na spersonalizowaną kartkę z życzeniami.
  • Poduszka w kształcie serca z wybranym zdjęciem to kolejna propozycja i pamiątkowa ozdoba, która będzie dobrze się prezentowała na każdym łóżku czy kanapie.
  • Jeśli wiesz, że Twoja siostra lubi wieszać na ścianie zdjęcia lub obrazy, wybierz Wasze wspólne, najbardziej wyjątkowe zdjęcie i zamów je wydrukowane na płótnie lub na szkle akrylowym.

Światowy Dzień Siostry to także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu. Ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu to wyjście do kina, teatru czy też zaproszenie Twojej siostry na kolację. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten szczególny dzień celebrować z większym rozmachem i wyjechać gdzieś wspólnie lub wybrać się na kilka godzin do SPA.

Pomysły na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ na Dzień Rodzeństwa

Fotoksiążka dla siostry lub brata
Jednym z pomysłów na fotoksiążkę dla siostry lub brata jest umieszczenie w niej Waszych wspólnych zdjęć z okresu dzieciństwa.

Zastanawiasz się jakie pomysły na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ na Dzień Rodzeństwa będą najlepsze? Przede wszystkim zastanów się, jakimi zdjęciami dysponujesz i czy można je ułożyć w jakąś spójną koncepcję. Ciekawym pomysłem wydaje się być zamieszczenie w fotoksiążce Waszych wspólnych chwil z okresu dzieciństwa.

Projektując Waszą książkę ze zdjęciami możesz wybierać spośród różnych formatów, rodzajów okładek, papieru i sposobów łączenia stron. Program do projektowania jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze.

Kronika rodzeństwa

Własne etui ze zdjęciem z gór
Fotoksiążka z ostatniej wyprawy w góry.

Najprostszym, ale i z pewnością najbardziej uniwersalnym i sprawiającym wiele radości pomysłem jest stworzenie wspólnej kroniki rodzeństwa. W takiej CEWE FOTOKSIĄŻCE możesz zamieścić Wasze ulubione, wspólne zdjęcia. Najpiękniejsze chwile wzbogacone o miłe komentarze pozwolą jeszcze raz przeżyć niezwykły czas spędzany wspólnie. Jest to bardzo uniwersalny pomysł na prezent, gdyż sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłego już rodzeństwa, jak i dzieci.

CEWE FOTOKSIĄŻKA pomieści naprawdę sporą liczbę zdjęć, tak więc możesz opowiedzieć zarówno o Waszym dzieciństwie, jak i dorosłej braterskiej lub siostrzanej przyjaźni. W pierwszym przypadku możesz jeszcze raz przeżyć Wasze najbardziej niezwykłe przygody czy najbardziej szalone pomysły. Z pewnością nie raz uśmiechniecie się na myśl o tym, co razem robiliście. „Dorosłe” wspomnienia będą okazją do docenienia, że ma się osobę, na którą zawsze można liczyć i z którą świetnie spędza się razem czas.

W przypadku CEWE FOTOKSIĄŻKI tworzonej dla maluchów taka publikacja pomoże od najmłodszych lat uczyć ich celebrowania Dnia Rodzeństwa. Będzie to świętowanie nie tylko samej okazji, ale również łączącej ich relacji. W takiej książeczce możesz zamieścić zdjęcia pokazujące ich beztroskie harce i wspólne zabawy. Pomoże im to spojrzeć na swoją relację nieco z boku i dostrzec, że brat i siostra to wspaniały towarzysz zabaw (nawet jeśli czasami zdarza się z nimi trochę posprzeczać).

Wspólne pasje rodzeństwa

Rodzeństwo w górach
Wspólny wypad w góry z rodzeństwem uwiecznisz na kartach fotoksiążki.

Każde rodzeństwo ma wiele wspólnych zabaw czy zainteresowań. Czasami są to dzielone pasje, takie jak przykładowo piłka nożna, szachy, sztuka czy historia, ale niekiedy chodzi po prostu o różne formy spędzania wolnego czasu. Każde rodzeństwo ma wiele wspomnień, pomysłów na zabawy czy miejsc, do których lubili się udawać, aby spędzić trochę czasu poza wzrokiem rodziców.

Na Dzień Rodzeństwa możesz stworzyć fotoksiążkę, która przypomni te wszystkie wątki. Zamieść w niej zdjęcia, jak gracie w gry komputerowe, bawicie się klockami czy gracie w ulubione planszówki. W takim albumie możesz też zamieścić przypomnienie miejsc, do których się udawaliście (ulubiona dzika plaża czy baza na drzewie). Dzięki możliwości dodawania tekstów zdjęcia możesz opisać tak, aby bracia i siostry mogli odświeżyć swoją pamięć.

Wspólna sesja braci i sióstr

Sesja zdjęciowa dla rodzeństwa
Niezapomnianą pamiątkę dla siostry może stanowić Wasza wspólna sesja zdjęciowa.

Dzień Rodzeństwa to także świetna okazja, aby stworzyć wspólną sesję zdjęciową. Zaproś swoich braci i siostry do wspólnej sesji zdjęciowej – stworzonej samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego fotografa. Tak spędzony czas będzie świetną okazja do pobycia razem, wygłupiania się i stworzenia niezapomnianej pamiątki. Z tak pięknych fotografii możesz wykonać obraz ze zdjęcia lub kalendarz ścienny z Waszymi zdjęciami.

Jak więc widzimy, Światowy Dzień Rodzeństwa może być doskonałym pretekstem do zacieśniania Waszej wyjątkowej więzi. Wspólne chwile uchwycone na zdjęciach często lądują w czeluściach naszych smartfonów. Warto, żeby pielęgnować takie tradycje, jak uwiecznianie wyjątkowych chwil i ich wspólne wspominanie.


Data publikacji: 20.04.2022 r.

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera
  • zyskaj kupon o wartości -10% na fotoprodukty CEWE
  • bądź na bieżąco z ofertą, trendami oraz inspiracjami fotograficznymi
  • odbierz darmową e-prenumeratę magazynu CEWE Fotoinspiracje
Klikając „ZAPISUJĘ SIĘ” dołączasz do społeczności CEWE. Cieszymy się, że jesteś z nami! Ty decydujesz, jak długo będzie trwała nasza wspólna przygoda.

Dziękujemy

Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym bezpłatną rejestrację.

Sprawdź swoją skrzynkę e-mail i kliknij link.

Przykro nam...

Niestety nie mogliśmy Cię zarejestrować.

Spróbuj ponownie teraz lub w późniejszym terminie.